Haberler

Apple, MagSafe Pil Paketini Kullanıma Sunuyor

1079 TL fiyat etiketine sahip olan yeni aksesuar, iPhone’unuzun arkasına tutunmak için mıknatıs kullanarak pilinizi kablosuz olarak şarj edebiliyor.

iPhone 12 için powerbank özellikli Apple kılıfların piyasaya sürülmesini istiyor ve bekliyorsanız, şirketin bu hafta yapmış olduğu duyuru sizi mutlu edebilir. Apple, Salı günü yaptığı duyuru ile iPhone 12 serisi için MagSafe Pil Paketini (MagSafe Battery Pack) piyasaya sürdü. Yeni MagSafe pil paketi önceki iPhone modellerindeki gibi bütün bir kılıf olarak kullanılmıyor, ancak bu durum bir çok kişi tarafından bir dezavantaj olarak da görülmüyor.

ABD fiyatı 99 dolar olan pil paketi, herhangi bir iPhone 12 veya iPhone Pro modelinin arkasına diğer MagSafe aksesuarları gibi manyetik olarak takılıyor ve takılıyken telefonunuzun pilini kablosuz olarak şarj ediyor.

Yeni aksesuar, halihazırda kullanılan MagSafe şarj teknolojisi ile benzer şekilde çalışmakta. Pil paketi, sadece MagSafe uyumlu kılıflar ile çalışıyor olacak.

Pil paketi, buna ek olarak iPhone için bir şarj istasyonu görevi de görebilecek. Yeni pil paketi bir lightning kablosu ile şarj olduğu sırada da telefonunuzu şarj etmeye devam edecek. 20W’lık bir güç adaptörü kullanmanız durumunda, pil paketini ve iPhone’unuzu aynı anda şarj edebileceksiniz.

Pilin kapasitesi 1.460 mAh olacak

Yeni aksesuarın yayınlanan fotoğraflarına detaylıca baktığınızda, pilin kapasitesinin 1.460 mAh olduğu görülüyor. Bu kapasite de iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun pil kapasitesinin yaklaşık yarısı oluyor. Başka bir deyişle, bu pil paketi telefonunuzun bataryasını 0’dan 100’e dolduramayacak. Ancak yine de yeni pil paketi telefonunuzun pil ömrünü hayli uzatacak gibi görünüyor.

Tıpkı Apple’ın önceki iPhone pil ürünleri gibi, MagSafe Pil Paketi de telefonun aşırı şarj edilmesini önlemek için şarj sırasında iPhone ile iletişim halinde olacak.

ABD için siparişler alınmaya başladı, ancak 1079 TL’lik bir fiyata sahip olan aksesuar Apple TR sayfasına eklenmiş olsa da da henüz sipariş verilemiyor. Türkiye için gönderimlerin başlayacağı tarih de henüz belli değil, ancak ABD için siparişlerin 21 Temmuz ile 23 Temmuz 2021 arasında dağıtılmaya başlaması bekleniyor. Pil takımı şu an için sadece Apple’ın klasik beyaz rengi ile kullanıma sunuluyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

SolarWinds İçin Yama Vakti
Exclusive Networks, Ignition Technology’yi Satın Aldığını Duyurdu
BIOPASS Kötü Amaçlı Yazılımı, Kurbanların Ekranına Canlı Erişim Sağlayabiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.