Haberler

Apple, Mağazalarını Güvenli Bir Şekilde Yeniden Açmayı Planlıyor

Apple perakende Müdürü Deidre O’Brien, kurumun resmi sitesinde, perakende mağazalarındaki operasyonları pandemi sonrası nasıl daha güvenli bir şekilde yeniden başlatmayı planladıklarını anlatan bir mektup yayınladı.

Apple, mağazalarını yeniden açmayı planlıyor.

Bilindiği gibi Apple, COVID-19‘un dünyaya yayılmasıyla önce Çin ve daha sonra tüm mağazalarını kapatmıştı. Çin içindeki mağazalarını aynı ay içinde açan Apple, diğer ülkelerdeki mağazaları için dikkatli adımlar atmaya devam ediyor.

O’Brien yayınladığı mektupta, “Taahhüdümüz, yalnızca mağazalarımızdan müşterilere güvenle hizmet verebileceğimizden emin olduktan sonra yeniden açılacak şeklilde ilerlemektir. Bölgesel vaka sayıları, salgının kısa ve uzun vadedeki eğilimi ile ulusal ve yerel sağlık görevlilerinden gelen bilgiler de dahil olmak üzere mevcut her veriyi takip ediyoruz. Bunlar acele ettiğimiz kararlar değil. Ayrıca mağaza doluluğuna göre müşteri sınırlamaya ve herkese bol yer vermeye odaklandık.” şeklinde ihtiyatlı davranacakları yazıyor.

Deidre O’Brien, Kıdemli Başkan Yardımcısı,

Apple’ın dünya çapında 510 mağazasının yüzde 80’inden fazlası kapalı kalmaya devam ediyor, ancak şirket ABD’de 25, Kanada’da 12 ve İtalya’da 10’u önümüzdeki hafta boyunca yeniden açmayı planlıyor. O’Brien, sunulan hizmetin derecesinin mağazaya göre değişeceğini söylüyor. Tüm mağazalar, müşterilerin Genius Bar rezervasyonları yapmasına ve çevrimiçi sipariş edilen ürünleri almasına izin verecek.

Genius Bar, mağazlarını açmayı planlıyor.


Kapılarını açan mağazalar için O’Brien, yüksek ateş kontrollerinin yapılacağını, tüm personel ve müşterilerin yüz maskesi takması gerektiğini söylüyor. Apple, maskesi olmayan müşterilere maske temin edileceğini ve mağazadaki sınırlı sayıda kişiyle aynı anda sosyal mesafe kurallarına uyacak şekilde hizmet verileceği bildiriyor.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.