Haberler

Apple Katlanabilir Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Yakın zamandaki bir sızıntıya göre Apple katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor ve telefonun dizayn olarak Samsung Galaxy Z Flip ve Samsung Galaxy Z Flip 5G’ye benzer olması bekleniyor. Yine aynı sızıntıya göre telefonun çıkış aralığı olarak 2022-23 düşünülüyor.

Youtuber Jon Prosser’ın Front Page Tech kanalındaki yeni bir videosuna göre, Apple geliştirmenin erken safhasında. Şu an iPhone’un kapağını Shenzhen, Çin’deki fabrikalarında test etmekteler.

Menteşelerin test edilmesi önem teşkil ediyor çünkü bir çok katlanabilir telefonun sürekli açma kapamaya dayanamadığı biliniyor.

Ürün bir midye gibi açılarak daha geniş bir ekran açığa çıkaracak şekilde dizayn ediliyor. Tıpkı Samsung katlanabilir telefonlarda olduğu gibi bu cihazın da kapağının dışında daha küçük bir ekranı olacak. Gösterilen video katlanabilir bir iPhone’un konsept görsellerini de içeriyordu. Jon Prosser’ın kaynaklarına göre Apple iki cihaz üzerinde çalışıyor ve öncül testlerinden sonra bir tanesini seçerek ilerlemeye devam edecekler.

Prosser’a göre Apple cihazı gelecek yıl sunmayı planlamıyor. Belki 2022 veya hatta 2023’de çıkarmayı planlıyorlar. Bu tarihler firmaya telefonun sınırlarını test etmek ve piyasaya güçlü bir katlanabilir telefon çıkarmak için vakit verecek. Ayrıca bu geniş zaman aralığı firmanın gelecek telefon piyasasını gözlemleme ve uzun vadede tamamen farklı bir dizaynla çıkagelme fırsatı sunacak.

Apple yıllardır bükülebilir ekranlar üzerine birden fazla konsept üzerinde çalışıyor. 2019 yılında Apple’ın 3 kere katlanabilir bir yüzeye işaret eden bir patenti su yüzüne çıkmıştı. Patent başvurusundaki ilüstrasyonlarda görülebilen potansiyel iPhone, hem içeriye hem de dışarıya katlanabilir gözüküyordu. Bir çok firmanın katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığı bilinmesine rağmen, Samsung, Microsoft, Huawei ve Motorola şu an piyasada model bulunduran tek firmalar.

Kaynak: firstpost.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.