Haberler

Apple, Fotoğraf Yayınım Servisini Kalıcı Olarak Kapatıyor

Apple, iPhone kullanıcılarına ücretsiz kullandırdığı “Fotoğraf Yayınım” hizmetini kapatacağını duyurdu. Artık fotoğraflara iPad, Mac, iPod gibi diğer cihazlardan erişim sağlanamayacak. Servisten yararlanan kullanıcıların kısa süre içerisinde yedekleme yapması gerekiyor. Detaylar içeriğimizde.

Apple fotoğraf yayınım

Teknoloji devi Apple, iPhone kullanıcılarına önemli uyarıda bulundu. Ücretsiz olarak hizmete sunduğu “Fotoğraf Yayınım” özelliğini kapatacağını açıkladı. Servisi kullanan kullanıcılar iPhone, iPad, iPod Touch gibi farklı cihazlarda çektikleri fotoğraflara her yerden erişim sağlayabiliyor. Artık bu servis 26 Temmuz 2023 tarihinden itibaren kaldırılacak. Kullanıcıların fotoğraflarını kaybetmemeleri için yapılması gerekenler söylendi.

Apple’dan uyarı: “Fotoğraflarınızı Kaydedin”

Apple tarafından yapılan duyuruya göre, Fotoğraf Yayınım servisine fotoğraf yükleme özeliği 26 Haziran 2023 tarihinde durdurulacak. Bu tarihten önce yüklenen tüm fotoğraflara yüklenme tarihi itibari ile 30 gün boyunca iCloud üzerinden erişilebilecek. 26 Temmuz 2023 tarihinde ise servis tamamen kapatılacak. iCloud üzerinden hiçbir şekilde fotoğraf barındırılmayacak.

Kullanıcıların geçiş sürecinde veri kaybı yaşamamaları için fotoğraflarını farklı cihazlara kayıt edebilir. Kayıt edilmek istenen fotoğrafları şu şekilde aktarabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod Touch kullananlar;

  • Fotoğrafları açarak ardından Albümler’e dokunun.
  • Açılan sekmede Fotoğraf Yayınım ardından Seç seçeneğine dokunun.
  • Kayıt edilmek istenen fotoğraflar seçilerek Paylaş düğmesine, ardından da Görüntüyü Kaydet‘e dokunun.

Mac kullanıcıları;

  • Fotoğraflar uygulamasından Fotoğraf Yayınım albümünü açın.
  • Kayıt edilmek istediğiniz tüm fotoğrafları seçin.
  • Seçtiğiniz fotoğrafları Fotoğraf Yayınım albümünden arşivinize sürükleyin.

Fotoğraflarınıza tüm aygıtlardan erişim devam edecektir. Dolayısıyla sadece Fotoğraf Yayınım özelliğini kullanarak taşımak yeterli değil, iCloud Fotoğrafları aracılığıyla da taşıma yapmanız gerekir. iPhone, iPad ve Mac’te Ayarlar uygulamasını açarak iCloud sekmesindeki iCloud Fotoğraflar’a girin. Sonrasında Eşzamanla özelliğini aktif edin. Bu işlemleri tamamladığınızda, cihazda bulunan görüntülerin iCloud ’da saklanmış olmasının yanı sıra tüm cihazlarınızda da da erişim sağlayabileceksiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu