Haberler

Apple, Eski Lamborghini Yöneticisini İşe Aldı

Apple, 20 yıl boyunca Lamborghini’de yönetici olarak çalışan Luigi Taraborrelli’yi işe aldı. Apple’ın yıllardır ertelenen Apple Car projesini hayata geçirmesi bekleniyor.

Apple Car

Teknoloji firmalarının yeni ilgi alanı elektrikli otomobiller. Bu pazarda yerini almak isteyen şirketlerden biri de hiç kuşkusuz Apple. Apple 2014 yılından bu yana otomobil projesi için çalışıyor ancak ‘Apple Car’ için yapılmış somut bir üretim bulunmuyor. Çalışmalarını büyük bir gizlilikle yürüten şirketin bu iş için bir ekip kurduğu biliniyor. Geçtiğimiz aylarda ekipten bir otomotiv mühendisinin kazada hayatını kaybettiği de gündeme düşmüştü.

Apple, otomotiv ekibi için geçtiğimiz yıl Ford’da güvenlik yöneticisi olarak çalışan Desi Ujkasheviç’i ve proje denetleyicisi olarak da Kevin Lynch’i işe almıştı. Bloomberg’ten duyurulan habere göre Apple otomobil çalışmaları için dün yeni bir işe alıma imza attı.

Apple, eski Lamborghini yöneticisi Luigi Taraborrelli’yi bünyesine kattı

Luigi Taraborrelli

Apple, otomobil projesi kapsamında 20 yıl boyunca Lamborghini için çalışan Luigi Taraborrelli’yi bünyesine kattı. Lamborghini’deki görev süresi boyunca Taraborrelli, Urus, Huracan ve Aventador gibi modellerin yanı sıra Huracan Sterrato ve Asterion konsept otomobilinde çalıştı. Taraborrelli, şasi geliştirme çalışmalarının yanı sıra yol tutuş, süspansiyonlar, direksiyon, frenler ve jantlar gibi alanlarda da çalıştı.

Yeni işe alım Apple’ın otomobil çalışmalarını da doğruluyor. Sızıntılara göre şirketin artık bir elektrikli otomobil üretimi yapmak istediği, üretilecek modelin ise otonom bir araç olacağı bildiriliyor. Aynı sızıntılar Apple Car’ın bir direksiyon simidine sahip olamayacağını ve bunun yerine içe dönük dört koltuğa sahip olacağını belirtiyor. Apple tarafından net bir açıklamaya yer verilmese de Apple’ın ilk elektrikli otomobilinin 2024 yılında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu