Haberler

Apple Daha Büyük Ekranlı iPad’ler Üzerinde Çalışıyor

Yakın zamanda çıkan 12,9 inçlik iPad Pro’dan sonra Apple, daha geniş ekranlı ve kablosuz şarjı destekleyen cam arka kasalı modeller geliştirmeyi planlıyor. Cihazlar geliştirilme aşamasında olduğu için, birkaç yıldan önce çıkması beklenmiyor.

Bloomberg’ten Mark Gurman yazdığı raporda, Apple’ın önümüzdeki yıllarda piyasaya sunmayı planladığı iPad modelini değerlendirdi: “iPad’in yazılımdan da öte değişmesi gerekiyor. 14 inç ila 16 inç aralığında dev bir ekranın zamanı geldi. Hızı, dokunmatik ekranı, çok yönlülüğü ve sihirli klavyeyi seviyorum. Yine de 12.9 inç ekranın, 16 inç MacBook Pro’ya alışkın biri için çok küçük olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gurman; geniş ekranlı bir iPad’in, tablet ile dizüstü bilgisayar arasındaki farkı kapatacağına inanıyor. MacBook’larda yer alan çoklu pencere seçeneklerinin kullanım tarzının ve yine MacBook’lara özgü bazı uygulamaların da yeni geliştirilecek cihazlarda bulunması gerektiğine inanıyor.

Geniş ekranlı tabletler tercih edilecek mi?

iPad Pro, klavyeye takılı olmadığı zamanlarda bile oldukça büyük duran bir cihaz. Bu nedenle iPad’in ekranının genişlemesiyle birlikte kullanıcılar için MacBook Pro’nun yerine geçebilecek bir ürün olup olmayacağı tartışılıyor. Ayrıca tasarlanan iPad’in, bir iPhone’u veya üzerine yerleştirilmiş AirPods’u ters kablosuz şarj etme özelliği olacağı da konuşuluyor.

Başka Firmalarda Geniş Ekranı Düşünüyor

Daha büyük tabletler üretme olasılığını değerlendiren tek firma Apple değil. Samsung’un da 14,6 inçlik tabletler geliştirmeyi düşündüğü biliniyor. Galaxy View gibi bazı modeller de oldukça büyük ekrana sahip. Geniş ekranlı bir iPad, bu pazarlarda da ortalığın karışmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.