Haberler

Android 13 Tabanlı One UI 5.0 Samsung’un Bir Modeline Daha Geldi

Geçtiğimiz aylarda test sürecinde olan Android 13 tabanlı One UI 5.0 çalışmaları, Kasım ayı itibariyle tamamlandı. Yeni arayüz önümüzdeki yılın başlarında tüm güncelleme alacak cihazlarda kullanılır hale gelecek.

Android 13, kullanıcılara sunulan yeni yapısıyla dikkatleri üzerine topladı. Samsung’un One UI arayüzünü kullanan modelleriyle uyumlu cihazlarda yeni sürüme geçiş devri başladı. Buna endeksli olarak Galaxy Z Fold 4, Galaxy S22 ve Galaxy Flip 4 modellerine ek orta segment daha bir çok cihaza da güncelleme geliyor. Şirket tarafından açıklanan son bilgilerde ise Galaxy Z Fold 3 Android 13 tabanlı One UI 5.0‘i yayınlıyor.

Galaxy Z Fold 3 Android 13 One UI 5.0 güncellemesini alıyor

Samsung yeni güncellemeyi Galaxy S22, Z Flip 4 ve Fold 4, Galaxy A52, Galaxy A33,Galaxy A73 vb. A serisi modellerle Galaxy M32 5G ve M52 5G modellerine gönderiyor. Bu süreç sonrası bir kaç modelde daha yeni sürüme geçme kararı alan Samsung, yeni sürümü Galaxy Z Fold 3 modeli için de kullanma kararı alarak yakında cihaza entegre etmeyi planlıyor. Güncellemeleri geçmişe yönelik yapan şirketin güncelleme takvimi geçtiğimiz ay yayınlanmıştı. Bu ay şirketin orta segment modellerin de güncellemeye dahil edileceğini duyurmasıyla çalışmalara hız verildi. Kullanılacak olan yeni sürüm, Kasım 2022 güvenlik yamasıyla birlikte cihazlarda olacak.

Samsung cihazınızı Android 13’e yükseltmeniz için ilk olarak Hindistan bölgesinde olan cihazların yeni sürüm güncellemesini beklemeniz gerek. Bunun için Türkiye dahil bir kaç bölge daha beklemede olacak. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu