Haberler

AMD Hacklendi Mi ?, 450 GB Veri Çalındı İddiası

Yarı iletken devi AMD, RansomHouse çetesinin geçen yıl şirketten 450 GB veri çaldığını iddia etmesinin ardından araştırma başlattıklarını açıkladı. RansomHouse geçen hafta Telegram’da A harfi ile başlayan tanınmış üç harfli bir şirketin verilerini satacaklarını söylüyordu. Dün ise bir illegal web sitesinde 450 GB veri çaldıklarını iddia ederek AMD’nin ismini yayınladı.

RansomHouse çete üyelerinin haber kaynaklarına yapıtığı açıklamada “Bir yıl önce AMD’nin sistemlerine sızdıklarını sonrasında erişimi kaybetttiklerini” iddia ettiler. Saldırganlar direk olarak AMD ile fidye pazarlığına girmediklerini çünkü ellerindeki verileri başka alıcılara daha yüksek değerlere satabileceklerini söylüyorlar.

RansomHouse grubu, saldırılarında fidye yazılımı kullanmadıklarını iddia etselerde aşağıdaki görselde olduğu gibi fidye yazılım çeteleri ile bağlantılı oldukları açıkca görülüyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.