Anasayfa » Amazon Luna ile Bulut Oyun Sistemini Tanıttı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Amazon Luna ile Bulut Oyun Sistemini Tanıttı

Google Stadia ve Microsoft xCloud’a rakip olarak tanıtılan Luna, şu anda ABD üzerinden 5.99 $ a erken erişime açıldı.

Bu rakam şu an için “tanıtım fiyatı” olsa da, abonelerine fırsatlar sunacak. Örneğin,aynı anda iki cihazda Luna Plus kanal oyunlarını oynama olanağı sağlayacağı gibi aynı zamanda “belirli oyunlar” için 4K / 60 FPS desteği de sunuyor.

Luna’nın şu anda çıkış tarihi belli olmasa da PC, Mac ve Fire TV yanı sıra iPhone ve iPad gibi çeşitli cihazlardanda ulaşılabilecek. ABD Dışı ise çıkış tarihi şu anda belli değil.

Servis içinde gözüken oyun isimlerinden bazıları; Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu, and Brothers: A Tale of Two Sons


Luna ayrıca Twitch entegrasyonuna sahip olacak. Amazon, “Luna deneyiminin içinde, oyuncular hizmetteki oyunlar için Twitch akışlarını görecek ve Twitch’ten anında Luna oyunlarını oynamaya başlayabilecekler” diyor. Oyunlar bir fare ve klavye veya bir Bluetooth denetleyicisi ile oynanabilir. Bununla birlikte Amazon, erken erişim döneminde 49.99 dolara mal olacak Alexa özellikli kendi Luna Kontrolcüsünü de duyurdu.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>