Haberler

Amazon Fresh Los Angeles’da İlk Marketini Açıyor

COVID-19 salgınıyla birlikte online alışıverişler hız kazandı ama bugün Amazon fiziksel mağazaların tüketiciler için önemli bir bileşen olmaya devam edeceğini ve online alışveriş dışında fiziksel alışverişin önemini vurgulayan cesur bir hamle yaptı. Amerikalı e-ticaret ve perakende devi olan Amazon bugün bir ilki gerçekleştirerek taze ürün satışı yapılan süpermarketini Los Angeles’ın Woodland Hills semtinde açtı. Amazon, Illinois eyaletinde yer alan Oak Lawn başta olmak üzere Schaumburg ve Naperville şehirlerinde, California’da ise Irvine ve Kuzey Hollywood mahallesinde süpermarketlerini açmayı planlıyor. Amazon Fresh Stores Başkanı Jeff Helbling tarafından yayınlanan bir blog yazısında, saat 07:00’dan saat 22:00’a kadar yerel halka e-postalarla göndereceği davetiye ile marketlerin açılacağını belirtiyor.

Amazon hali hazırda Whole Foods ve Amazon Go adında marketler zinciri varken farklı bir müşteri ve yeni bir market deneyimini hedefliyor. Amazon, mağaza içerisinde COVID-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için bazı önlemler olacağını söyledi. Market kapasitesi yüzde 50 ile sınırlandırılacak hem müşteriler hem de çalışanlar mağazadayken yüz siperliği kullanmak zorunlu olacak, müşterilere ücretsiz tek kullanımlık maskeler verilecek ve çalışanlara günlük olarak vücut sıcaklıklarını kontrol edecekler. Ayrıca Amazon Fresh online alışveriş hizmeti de sunacak. Amazon Prime üyeleri için aynı gün ücretsiz teslimat, mağazadan teslim alma ve özel teslim park yerlerini kullanarak siparişleri alabilecekler.

Amazon Fresh içerisinde müşteriler akıllı bir alışveriş arabası veya normal bir alışveriş arabasını kullanabilecekler.

Ayrıca market içerisinde alışveriş yapan müşteriler Amazon’un sesli asistanı Alexa’dan ürün bulma konusunda yardım isteyebilecekleri ve sesle etkinleştirilen Echo Show adlı akıllı kiosklar mevcut olacak.

Müşterilerin market içerisinde pizza veya sandviç siparişi verebileceği hazır yemek bölümü ve geleneksel market izlerini taşıyan deniz ürünleri tezgâhı da bulunuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu