Haberler

Amazon Chime Vekil Telefon Oturumları – Proxy Phone Sessions Tanıtımı

Amazon Chime vekil telefon oturumları (proxy phone sessions); iki kullanıcıya kişisel telefon numaralarını ortaya çıkarmadan, 12 saate kadar, telefon yada SMS olarak, ortak bir telefon numarası üzerinden iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Kullanıcılar belirttiğiniz telefon numarasını aradıklarında yada mesaj attıklarında, karşı tarafa bağlantı kurmuş olurlar ve arayan kısmında özel numaraları ortak telefon numarası ile değiştirilir. Kişisel telefon numaraları “numara maskeleme (number masking)” denilen bir yöntem ile görüntülenmez. Vekil telefon oturumları ile örneğin yemek dağıtım hizmeti sunan bir firma, teslimat sürücüsü ve müşterisine teslimat süresi boyunca bilgileri öğrenebilmek için (örneğin; bazı özel talimatlar yada kapı numarası gibi) birbirleriyle iletişim kurmalarına imkan sağlayabilir. Vekil telefon oturumları kullanıcı gizliliğini korur ve işlemlerinizi (transactions) muhafaza eder. Numaralar talep üzerine  (on-demand) kullanılabilir, böylece geliştiricilerin (developers) farklı lokasyonlar için kaç numaraya ihtiyaçları olduklarını hesaplamalarına yada kullanmadıkları fazla numaralar için ücret ödemelerine gerek bulunmamaktadır.

Başlarken, ses konektörü (voice connector) oluşturmak Amazon Chime uygulama programlama arayüzünü (API) kullanın, vekil telefon oturumları için ayarlayın ve yeni oturumlar yaratmaya başlayın. Bir oturum oluşturulduğunda, kullanıcılar birbirleriyle telefon yada SMS üzerinden iletişim kurmaya başlayabilirler.

Vekil telefon oturumları şu anda sadece US-East (N. Virginia) ve US-West (Oregon) bölgelerinde kullanılabilir. Vekil telefon oturumlarını kullanmaya başlamak için rehberi inceleyebilirsiniz.

Vakit ayırıp okudunuz için teşekkür ederim. Yazılarıma ondernuray.com ve awstalks.com üzerinden de ulaşabilisiniz.

Referans: https://aws.amazon.com/tr/about-aws/whats-new/2020/04/introducing-amazon-chime-proxy-phone-sessions

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu