Anasayfa » Alibaba Cloud, Büyüme Hızında AWS ve Microsoft’u Geride Bıraktı

Yazıyı Paylaşın

Haberler

Alibaba Cloud, Büyüme Hızında AWS ve Microsoft’u Geride Bıraktı

Alibaba Cloud, Eylül ayında sonra eren üç aylık çeyrekte elde ettiği kazanç ve büyüme hızı ile AWS ve Microsoft’u geride bıraktı.

Alibaba Cloud, Eylül ayında sonra eren üç aylık çeyrekte 2.24 Milyar Dolar kazanç sağladı. 2019 yılına göre bu kazanç %60 oranında artış gösterdiğini bildirdiler.  Amazon Web Servislerinin Eylül çeyreğindeki yıllık %29 artışından ve Microsoft Azure’un %48 büyümesinden daha hızlı gerçekleştiği bildirdiler.

Alibaba Cloud, dünya genelinde dördüncü en büyük bulut bilişim sağlayıcısı olarak yılı kapatacağını bildirdi.

Alibaba Cloud Finans müdürü Maggie WU, 2020 ve 2021 yılları için ilk kez kâr elde edeceklerini söyledi ve önümüzdeki altı ay içerisinde Alibaba Cloud olarak kâr etmeye devam edeceklerini duyurdu.

Kaynak

Yazıyı Paylaşın

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>