Haberler

Adobe Photoshop Çevrimiçine Taşınıyor!

Popüler tasarım programlarının yapımcısı Adobe, Adobe Photoshop programını ücretsiz bir şekilde web üzerinden kullanmaya olanak sağlayacak.

Photoshop, Illustrator, XD gibi gelişmiş tasarım özelliklerine sahip programlar yayınlayan Adobe, yeni bir sistem deniyor. Adobe Photoshop uygulamasını ücretsiz bir şekilde web sayfası üzerinden kullanıma sunuyor. Bu hafta itibariyle Kanada’da bir pilot uygulama başlatıldı. Birkaç aylık denemenin ardından sistemin tüm Dünya’ya açılması bekleniyor.

Program yüklemeden online olarak kullanılabilecek

Adobe Photoshop’un programsız bir şekilde internet üzerinden kullanılabileceğini bir Adobe yetkilisi de doğruladı. Konu ile ilgili Cnet isimli global teknoloji platformuna çeşitli açıklamalarda bulundu. Yetkili; “tüm düzenleme özelliklerinin aktif şekilde” çalışacağı bir sistem olacağını açıkladı. Online Photoshop “fremium” olarak tabir edilen sistemle çalışacak. Yani; kullanıcıların ihtiyaç duyduğu temel özellikler ve düzenlemeler ücretsiz olacak. Gelişmiş bazı özellikler için ise ücretli üyelik gerekecek. Web sitesini kullanmak için kullanıcıların Adobe üyeliklerini kullanması ise zorunlu kılınacak.

Photoshop Programları ve Kullanım Alanları

İnternet Üzerinden Photoshop Nasıl Kullanılır?

Haberimizde yer alan uygulama henüz pilot uygulama sınıfında. Türkiye’de kullanımı ise henüz mümkün değil. Ancak Photoshop alternatifi uygulamalar ile Photoshop’un belirli özelliklerini kullanmaya imkan tanıyan siteler var. Örneğin Online Photo Editör isimli web sitesini kullanarak psd uzantılı dosyaları programsız açabilirsiniz. Site Photoshop’un öne çıkan özelliklerini de kullanmaya olanak sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu