Microsoft Azure

A’dan Z’ye Windows365 Bölüm-3

Merhaba, ilk iki makelemizde A’dan Z’ye Windows365 Bölüm-1, A’dan Z’ye Windows365 Bölüm-2 genel bilgiler vermiş ve erişim yöntemlerini incelemiştik. Bu makalemizde bulut pc’imizin performansına bakacağız.

Windows365 bulut pc’mizin donanım özellikleri şöyle:

  • 1 vCPU
  • 2GB RAM
  • 64GB Depolama alanı

Yapılan testlerde kullanılan programlar ve web hizmetleri:

Internet hız testi

İlk olarak internet hız testi ile başlıyorum. Hız testi için “https://www.cozumpark.com/internet-hiz-testi/” adresini kullanıyorum.

Hız testi sonucu aşağıdaki gibi çıktı.

  • Download – 305 Mbps
  • Upload – 232 Mbps

PassMark

İkinci popüler banchmark programımız PassMark

Test sonuçları aşağıdaki gibi.

CrystalDiskMark

Disk yazma okuma testleri için CrystalDiskMark programını kullandım. Sonuçlar aşağıdaki gibi.

Cinebench

Cinebench test sonuçları aşağıdaki gibi.

Prime95

Cpu ve ram stres testlerinde Prime95’i kullandım. Yaklaşık 10 saat çalıştı ve test sonunda sistem hala kullanılabilir durumdaydı.

Steam

Son olarak oyun test etmek istedim. Tabiki bu sistemin donanım konfigürasyonu çok düşük ve iyi bir GPU’su yok ancak yinede test etmek istedim. Bunun için steam’i sisteme yükledim ve free oyunlardan birini seçtim ancak hepsinde başarısız oldum.

Yaptığım testlerde sistem donanım özellikleri giriş seviyesi olmasına rağmen genel kullanım için performansı gayet tatmin edici oldu. Bundan sonraki makalelerde özelliklerini incelemeye devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın, saygılar.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.