Forum

imap mail yedekleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

imap mail yedekleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,093 Görüntüleme
(@ahmetakturk)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ; 

Aslında yedekleme ihtiyacı şuradan doğdu..

şirketimiz yandex maili bir firmaya açtırmış , yalnız firmaya bilgi işlem personeli olarak alındığım için tüm şifreleri tarafımca herkesten alarak kendime öz şifreler ile güvenlik sağlıyorum. Yandex mail açan firmadanda yandex connect e-posta ve şifre istedim . Firma bu hesabın kendilerine ait olduğunu ve aynı hesap üzerinde 7 firma kayıtlı olduğu için sürekli olarak veremeyeceğini bahsetti . 

Ben kendimi sağlama almak için yeni bir yandex hesabı oluşturarak tüm mailleri oraya bir şekilde almam lazım . 

Yandex mail hakkında çok bilgim olmadığını belki yukarıdaki yazımdan bile anlamıştırsınız 😀 

Not : Mailler imap olarak kurulu..

gelen eski maillerin hiçbirini kaybetmeden yeni connect hesabıma nasıl taşıyabilirim . Adım adım yardımcı olabilecek bir hocam var mıdır ?

Şimdiden çok teşekkür eder , 

İyi Akşamlar Dilerim..

Gönderildi : 19/11/2018 21:30

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Merhaba yandex hizmetini veren firma onlara bağlı kalmanızı istiyor sanırım. Peki yeni bir çalışan için yeni mail adresi tanımlama işini kim yapıyor onlar sanırım. 

imap veya pop eş pota durumu var o yönetim hesabına dülşen maillerin bir kopyası sana gelsede bir anlamı olmaz. sadece kopyaları kalır sende. 

benim tavisyem yandex uzantılı şirketin adına mail adresi aç ve onun üzerine yeniden yandex connect hesabını yeniden yapılandır. yoksa o firmaya sürekli bağlı kalırsın ve o firma ile aranız bozulduğunda yada ödeme vb gibi durumlarda yada güvenlik kaynaklı problem yaşayabilirsiniz yada hiç olmayabilir böyle bir durum. süreci iyi ayarlaman lazım. OK transfer önce p panelinden silecek hizmeti sonra sen yeniden alacaksın. 

adım adım senin yapman gereken bir konu yok o hesaba sahip kişiye diyeceğin şu : benim olan şu yandex uznatılı mail adresini eş posta adresi yada filtre ekleyerek bir kopya diyecek. o kadar yeni gelenler için geriye dönük yapamazın imap veya pop ancak outlook üzerinde pst yedek alır sonrasında yeni gelenleri üzerine ekleme yaparak yapabilirsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2018 23:59

(@ahmetakturk)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 27/11/2018 14:28

Paylaş: