Forum

ZyXel P-1302-T10D V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ZyXel P-1302-T10D V2 Wifi Köprü

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,444 Görüntüleme
(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

ZyXel P-1302-T10D V2 marka model bir tane modemim var. Normal ap modunda çalışıyor sıkıntı yok ama benim sormak istediğim tekrarlayıcı olarak kullanılabilir mi bu cihaz ? 

yani aşağıdaki wifi sinyalini alıp tekrardan kendisi dağıtabilir mi ? deneyen yada bir yolunu bilen ?

Şimdiden Teşekkürler. 

Gönderildi : 17/10/2018 19:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

modem/router cihazlarda genelde repeater modu olmaz

Gönderildi : 17/10/2018 19:23

(@ibrahimerturk)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

modem/router cihazlarda genelde repeater modu olmaz

zyxelle görüştüm, mailin cevabını aşağıya atıyorum. birde şöyle bir link buldum. akşam deneyeceğim. 

"Burak Corlu (Zyxel Support Campus EMEA)
17 Eki 16:40 +03
Merhabalar, 

P 1302-T10D-V2 cihazımızın istemiş olduğunuz Universal Repater özelliği mevcut değildir. Kablosuz olarak köprü alabilmesi için WDS özelliği mevcuttur ancak bu kurulumu sadece ZyXEL bir modem ile WEP kablosuz güvenliği ile yapabilirsiniz. WEP güncel bir güvenlik türü değildir bu neden ile tavsiye edilmemektedir. 

Saygılarımızla
Burak Corlu"

https://www.youtube.com/watch?v=bb7mKmqKKv8

Gönderildi : 18/10/2018 18:21

(@TURKERYALCiN)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhabalar 

Çalıştığım firmada lokal ağda aynı ihtiyaç doğrultusunda var olan fakat kullanılmayan bir modemi bu yönde kullanmaya çalıştık. Modem ZyZel marka idi. DHCP sunucusunu devre dışı bırakıp asıl modemden gelen kabloyu taktık. Ve ikinci modem ana modemden aldığı sinyali kendi WİFİ den dağıttı. Bir access point görevi gördü. Umarım sizlerede faydası olur bu bilgilerin.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 27/11/2018 17:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar 

Çalıştığım firmada lokal ağda aynı ihtiyaç doğrultusunda var olan fakat kullanılmayan bir modemi bu yönde kullanmaya çalıştık. Modem ZyZel marka idi. DHCP sunucusunu devre dışı bırakıp asıl modemden gelen kabloyu taktık. Ve ikinci modem ana modemden aldığı sinyali kendi WİFİ den dağıttı. Bir access point görevi gördü. Umarım sizlerede faydası olur bu bilgilerin.

İyi Çalışmalar 

Merhabalar

Access Point olarak çalışır zaten repeater olarak kullanmak istemişler arkadaşlar , siz kablo ile kullanmışsınız cihazı kablosuz olarak varolan sinyali tekrarlasın istiyor soruyu soran arkadaş.

Gönderildi : 28/11/2018 13:33

Paylaş: