Forum

WSUS görü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS görünmeyen bilgisayarlar

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
694 Görüntüleme
(@ErkanColak2)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Çözümpark'ta paylaşılan konuları okuyarak WSUS kurulumu gerçekleştirdim. 

Sistemde yaklaşık 250 bilgisayar var. Bilgisayarlar GPO ayarlarını düzgün şekilde almışlar. Fakat WSUS konsolda 84 bilgisayar görünüyor. Aradan şu ana kadar 48 saat geçti. Şu ana kadar farkedebildiğim bir sorun var ve sanırım bundan kaynaklanıyor. Konsolda görünmeyen herhangi bir bilgisayarda rsop.msc komutunu çalıştırdığımda bilgisayar yapılandırmasında doğru GPO ayarlarını aldığını görüntüleyebiliyorum.

Fakat aşağıdaki komutu komut ekranında WSUS'ta görünen ve görünmeyen farklı iki bilgisayarda çalıştırdığımda sonuçlar ekran görüntüsündeki gibi geliyor.

WSUS konsolda görünmeyen bilgisayar doğru ip yerine hala localhost görünüyor. Bu konuda ne yapabilirim ? 

Çalışan PC

Çalışmayan PC

Gönderildi : 16/10/2018 15:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu durumda aşağıdaki makinalar hala policy almamış gözükmekte.

Bir tanesinde gpupdate /force yaparak güncel ayarı alıp almadığını kontrol edebilir misiniz?

Ayrıca policy bu kişilere gerçekten basıl mış mı? Yani konsola gelen kullanıcılar ile bunlar aynı ou altında mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/10/2018 16:08

(@ErkanColak2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet konsolda görünen ve görünmeyen bilgisayarlar aynı OU altında.

Bir bilgisayardan aldığım ekran görüntüsü. RSOP.MSC sonuçlarına göre GPO çalışıyor. reg query sonucuna göre doğru ip'ye gitmiyor.

Gönderildi : 16/10/2018 16:16

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Bu durumda policy almıyor. Almadığı için doğal olarak konsola gelmiyor.

Gpo ayarlarınızı kesinlikle gözden geçirmeniz lazım. Antivirus v.s. bir şey policy almayı engelliyor olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/10/2018 17:58

(@ErkanColak2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kaspersky yazılımı kendi policy ayarlarını uyguladığı için sorun olduğunu farkettim. WSUS gibi davranıyor.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/10/2018 21:45

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 17/10/2018 10:54

Paylaş: