Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyperv 2012 datastore

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
569 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hyper-V 2012 ortamına yeni bir tane daha storage ekliyeceğiz. storage ve san switch ayarlarını yaptıkdan sonra hyper-v yeni datastoreları nasıl görecek. hangi menuden datastora/lun ekliyeceğiz yada göreceğiz hyper-v uzerinde ?

Gönderildi : 08/08/2018 01:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

HBA üzerine bağlanan storage üzerindeki diskler yapılandırılınca normalde vvn numaralarına göre, storage üzerinde özel bir erişim kısıtlaması yok ise disk yönetim ekranında gözükmesi gerekir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/08/2018 01:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

elle direk ekleme cıkarma yapılacakmı yeni oluşturulan lunlar hyper-v uzerinde . yoksa bir kaç adım dan sonramı göreceğiz yeni lunları ? tam anlayamadım aslında hyperv menusundemi görülüyor yoksa hyper-v nin kurulu olduğu windows disk yönetimindemi görülüyor lun lar ?

Gönderildi : 08/08/2018 02:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ortamda cluster mevcut ise referans adres işlem adımları noktasında fikir verecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=rCLEc9Ve7kQ

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2018 04:13

Paylaş: