ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Visual Studio Vb.net ile yazılan projeyi linux a dönüştürme?

Son Mesajınız 07-05-2018, 13:23 ali Şan YILDIRIM tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  07-05-2018, 5:50 533166

Visual Studio Vb.net ile yazılan projeyi linux a dönüştürme?

Merhaba,

Bir projem var kendi yazdığım projem çok karmaşık değil. openvpn.exe yi kullanarak vpn bağlantsı sağlayıp webrequest işlemleri yapıyor sadece. Bilmiyorum mümkünmü ama sormak istedim windows form olarak yazdığım bu projeyi centos yada ubuntu üzerinden çalışacak şekilde bir dönüştürme yapabilirmiyim. ingilizcem çok iyi olmadığı için yabancı kaynaklardan anlayamadım türkçe kaynak da bulamadım. mümkün mü acaba böyle birşey

saygılar.

•  07-05-2018, 8:51 533168 Cevap 533166

Cevap : Visual Studio Vb.net ile yazılan projeyi linux a dönüştürme?

dönüştürme yapmanız mümkün değil sadece wine gibi uygulamalar ile exe çalıştırabiliyorsunuz linuxda oda herzaman işe yaramıyor. 

mono develop kullanarak çoklu platform ile yazabilirsiniz.

Endüstri 4.0 ile Dijital Dönüşüm Başlıyor

Technical Director
    Solutera Teknoloji ve Bilişim Çözümleri
  •  07-05-2018, 13:23 533178 Cevap 533168

Cevap : Visual Studio Vb.net ile yazılan projeyi linux a dönüştürme?

Ali UYSAL:

dönüştürme yapmanız mümkün değil sadece wine gibi uygulamalar ile exe çalıştırabiliyorsunuz linuxda oda herzaman işe yaramıyor. 

mono develop kullanarak çoklu platform ile yazabilirsiniz.

projem basit wine benimde aklıma geldi ancak openvpn.exe windows için onu wine ortamında çalıştırma konusunda terettür etmiştim. sanırım bir sanal makina kurup deneme yapacağım. Mono develop'u duymamıştım farklı bir platformda zorlanırım gibi ama denemeden bilemeyiz. bir fikir olmuş oldu teşekkürler cevabınız için.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle