ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

exchange server dag yapısı problemi

Son Mesajınız 06-13-2018, 16:41 mustafadagdelan tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  06-13-2018, 16:04 532293

exchange server dag yapısı problemi

Selam 

sistemde 2 adet mailbox sunucu var. aşağıda görüldüğü gibi bir sunucu içerik dizin durmu : başarısız hatası var.  ben bu durumda veritabanları

arasında dağılıma yapamıyorum. bu durumu gidermek için ne yapmam lazım. yeni bir veritabanı açıp mailbolar arası taşımamı yapayım yoksa nasıl düzelir

•  06-13-2018, 16:16 532295 Cevap 532293

Cevap : exchange server dag yapısı problemi

Selamlar ;

Keşke Exchange  hangı versıyon ve hangı sürüm kullandıgınızı da  belırtseydınız, ayrıca  yenı kurulan bır  sıstem mı? mevcutta  kullanılan bır yapıysa bu problem  ne  zaman  oluştu veya ne  zaman farkettınız? Sonradan bu problem oluştu ise Exchange serverlar  uzerıne yukledıgınız  bır update  veya  securıty patch ı de  sıstemı etkılemiş olabılır . Genel olarak  yenı bı db  oluşturup onu slave  db olarak kullanabılırsınız  sorunsuz  replikasyon yapar  ıse eskı slave  db yı kaldırabılırsınız . İlk öncelik her  zaman  replikasyon problemını çözup mevcut  dbler ıle  devam  etmek olmalıdır.

mustafadagdelan:

Selam 

sistemde 2 adet mailbox sunucu var. aşağıda görüldüğü gibi bir sunucu içerik dizin durmu : başarısız hatası var.  ben bu durumda veritabanları

arasında dağılıma yapamıyorum. bu durumu gidermek için ne yapmam lazım. yeni bir veritabanı açıp mailbolar arası taşımamı yapayım yoksa nasıl düzelir

Cumhur Altan adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyin Cumhur ALTAN
  •  06-13-2018, 16:41 532297 Cevap 532295

Cevap : exchange server dag yapısı problemi

Merhaba

aşağıdaki link çözermi

exchange 2013 kullanıyoruz

http://www.techrid.com/exchange-server-2013/content-index-failedandsuspended-in-exchange-20132016/

RSS haberlerini XML olarak görüntüle