Forum

Kurumsal Güven...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurumsal Güvenlik Önerileriniz

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@salihozbey)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Çözüm Park Ailesi.

Bir konu hakkında fikirlerinize danışmak istedim. Özel bir firmada It uzman yardımcısı olarak görev yapmaktayım, temmuz ayı kurumumuz için zam ayıdır ve bilgi işlem departmanı olarak ta benden istenilen bir proje var bu projede sunacağim maddelerin etkisine görede zam oranım belli olacak. Sizlere sormak istedğim sorun şudur şirket güvenliğininde önemli güvenlik açıklarını kapatmak için nasıl başlıkalr hazrlamalıyım. Öncellikle firmamızda kullanılan güvenlik önlemlerinden bahsedeyim sizlerde hangi konularda iyileştirmeler yapabiliriz bilgilerinizi dinlemek isterim. Firmamızda güvenlik duarı açısından Palı Alto kullanmaktayız tüm logları ve güvenliği burada tutmaktayız. bilgisayarlarımızda trend micro office scan yüklüdür bilgisayarların kontrolünü palo alto ve bu konsol üzerinden kontrol etmekteyiz. Mail güvenliği olarka exchange sunucusnda Trend micro IMSVA kuruludur ve mail alışverişindeki oluşacak sızıntıları buradan yönetmekteyiz. Sizlerin içinde de önemli firmalarda görev alan abilerim olduğunu düşünmekteyim sizlerin bana öneriniz ne olacaktır fikirlerinizi dinlemek isterim. İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/06/2018 14:14

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

PErsonel farkındalık eğitimleri verebilirsiniz. Client tarafında updateleri düzgün yükleyebilirsiniz (Wsus veya 3rd prty uygulama ile). İşletim sistemi güncelleme alanWin7 ve Win10 bilgisayarlar kullanılmasını sağlarsınız. Sunucular içinde aynı şey geçerli. Zayıf halkalarınızı bulun ve güçlendirin. Pentest yaptırabilirsiniz, zaafiyetlerinizi görürsünüz.

Gönderildi : 08/06/2018 17:55

(@salihozbey)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Uğur Bey. Fikirleriniz için teşekkür ederim. Client tarafında bu hafta içi Wsus sunucusu kurulumunu yaptık fabrikamızdaki tüm clientler updatelerini buradan çekmektedir.

Gönderildi : 08/06/2018 19:26

Paylaş: