Forum

Server 2008 RDP Kla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 RDP Klasör Erişim Yetkileri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@HuseyinUYAR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstatlar forumdaki aramalarımda tam bir cevap bulamadığım için bu konuyu açma gereği duydum üstatlar server 2008 sunucum üzerinde rdp ile baglanan kullanıcıya sadece c:\ERP klasörüne erişim vermek istiyorum diğer hiçbir yere giremiyecek  bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 11/05/2018 20:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer düzgün kurulmuş bir sistem ise bu kullanıcılar zaten domain user yani sınırlı kullanıcıdır ki bunlar sadece kendi masa üstlerinde yetkilidir. C dizinini görürler ancak diğer profil içerisinde giremez veya kritik sistem dosyalarını silemezler.

Ancak anladığım kadarı ile siz C dizininde başka şeylerde tutuyorsunuz.

Basit yöntem D klasörüne sadece yetkili hesaplar için izin verin ve üzerindeki Users grubunu kaldınr, C ye erişsinler ama D içerisindeki hiç bir klasörü göremezler.

D yok diyorsan bu durumda görmelerini istemediğin klasör için aynısını yapacaksın.

O da olmaz diyorsan GPO ile C yani sürücyü görüntülemelerini yasaklar masa üstüne yine GPO ile kısa yol atarsın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2018 21:49

(@HuseyinUYAR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrardan Merhaba uzun zamandır bu konu ile ilgilenememiştim şuanda fırsatım oldu standart user olarak actıgım kullanıcı c ye erişemiyor erişim verdigim yerin kısayolunu masaustune atar yönlendirmesini yapabilirim benim sıkıntım kullanıcı sadece programı kullanabilsin diger hiçbir yere erişimi olmasın standart user denetim masasına ve kişisel ayar değişimi yapabiliyor ben kullanıcının sadece tanımladıgım programı kullanmasını başka hiçbiryere giriş çıkışı olmamasını istiyorum bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim

Gönderildi : 20/11/2018 12:01

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Group Policy yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx

Gönderildi : 20/11/2018 12:43

Paylaş: