Forum

iki fotiguard arası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki fotiguard arası wifi link

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@AliOnurYILDIRIM)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

[url= https://i.hizliresim.com/kOQ3nA.jp g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/kOQ3nA.jp g"/> [/img][/url]

Şemadaki gibi iki Fortiguard arası wifi bağlantı ile siteleri haberleştirmek istiyorum. Mümkün müdür? Mümkünse kurulumu nasıldır? Hali hazırda IPSec VPN bağlantısı var ancak yavaş kalıyor. 

Gönderildi : 20/03/2018 22:33

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

şemanız görünmemekte.

yapınızı bilmemekle birlikte, point2point bağlantı ile talebinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

p2p tarafında da, önerim güvenlik için ipsec tunnel kullanmanız olacaktır.

her iki lokasyonda interface, route ve policy tanımlamalarını yapmanız yeterli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2018 03:13

(@AliOnurYILDIRIM)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

şemanız görünmemekte.

yapınızı bilmemekle birlikte, point2point bağlantı ile talebinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

p2p tarafında da, önerim güvenlik için ipsec tunnel kullanmanız olacaktır.

her iki lokasyonda interface, route ve policy tanımlamalarını yapmanız yeterli.

merhaba,

şu an iss üzerinden sağlanan ipsec vpn bağlantısı var. iss upload hızları düşük olduğundan bağlantı yavaş kalıyor. ipsec bağlantıyı internet üzerinden değil iki bina arası cpe cihazları ile wifi köprü kurarak yapmayı düşünüyorum. ipsec yapılandırmasında interface iplerini wan ip yerine cpe cihazlarının iplerini kullanmam mı gerekiyor? İki lokasyonun da kendi internetini kullanmasını ancak farklı ip havuzu kullanmalarına rağmen yerel ağlarının yüksek hızlı haberleşmesini istiyorum. Merkez lokasyondaki server a şubedeki pc ler erişebilsin istiyorum. 🙂

Gönderildi : 21/03/2018 13:44

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

cihazlar birbirini görüyor ise , fgt kullanmayabilirsiniz bu ihtimal.

Eğer ki , lokasyonlar internet için kendi internetleri haberleşme için, cpe cihazlarını kullansın istiyorsanız;

Bunu için cihazları fgt üzerinde farklı interfaceler üzerinde sonlandırarak, kullanıcılar için hangi aşamada ne kullanmasını istiyorsanız policyler yazarak trafikleri fgt üzerinden rooting yapmanız.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2018 14:18

(@AliOnurYILDIRIM)
Active Member
Konu başlatıcı

Bunu için cihazları fgt üzerinde farklı interfaceler üzerinde sonlandırarak, kullanıcılar için hangi aşamada ne kullanmasını istiyorsanız policyler yazarak trafikleri fgt üzerinden rooting yapmanız.

Yapılandırma hakkında biraz daha detaya girerseniz sevinirim. Ağ eğitimim yok. Fgt ye de çok hakim değilim.

Gönderildi : 23/03/2018 23:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Yapılandırma hakkında biraz daha detaya girerseniz sevinirim. Ağ eğitimim yok. Fgt ye de çok hakim değilim.

Ali bey,

talebiniz temel network ve firewall bilgisi gerektirmekte.

burada yardım alsanız dahi, neyi, neden yaptığınızı bilmediğinizden, ilk çıkan sorunda yine takılacaksınız.

bu noktada önerim, aciliyet yok ise, temel network ve firewall eğitim/makaleleri inceleyerek, sürece devam etmeniz. bkz. çözümpark, udemy, youtube vb.

aciliyet var ise, danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Gönderildi : 25/03/2018 02:50

Paylaş: