Forum

Ofis 365 ayrılan pe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 365 ayrılan personelin mailboxını başkasına entegre

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@dogantopkaya)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ofis 365 üzerinden işten ayrılan bir personelin tüm Outlook maillerini (Alt klasörleriyle birlikte) başka bir personelin mailine entegre edebilir miyim ?

Mail gönder al yapmayacak sadece gelmiş ve gönderilmiş mailleri görebilecek. Kullanıcının lisansı aktif olmayacak ama. Ofis 365 ile bu mümkün mü yoksa .pst indirip yapmak mı gerekiyor ?

Gönderildi : 15/03/2018 23:15

Murat DEMİRBAĞ
(@muratdemirbag)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhabalar,

Yönetim Panelinden > Gruplar >Paylaşılan Posta Kutuları > Posta Kutusu Ekle kısmında Kullanıcının Posta Kutusunu paylaşıma açabilirsiniz? Bu işlwmi yaptıktan sonra Kullanıcıyı tıklayıp Üyeler kısmında başka bir Personeli tanımlayarak yapabilirsiniz?

Gönderildi : 16/03/2018 02:13

(@dogantopkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yönetim Panelinden > Gruplar >Paylaşılan Posta Kutuları > Posta Kutusu Ekle kısmında Kullanıcının Posta Kutusunu paylaşıma açabilirsiniz? Bu işlwmi yaptıktan sonra Kullanıcıyı tıklayıp Üyeler kısmında başka bir Personeli tanımlayarak yapabilirsiniz?

Bu şekilde yaptığımda, kullanıcı outlook hesabında ayrılan personelin maillerine, alt klasörlerine erişebilecek değil mi?

Bide ayrı bir profil olarak mı görünecek outlookunda ?

Gönderildi : 16/03/2018 12:21

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhabalar,

Bu şekilde yaptığımda, kullanıcı outlook hesabında ayrılan personelin maillerine, alt klasörlerine erişebilecek değil mi?

Hocam selamlar,

bu işlemi yapabilmek için öncesinde kullanıcı mailbox'ını paylaşılan posta kutusuna çevirmeyi unutma...

Gönderildi : 16/03/2018 12:45

Murat DEMİRBAĞ
(@muratdemirbag)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhabalar,

Doğan Bey, Paylaşıma açılan kullanıcının maillerini ve Klasörlerini görebilirsiniz. 

Gönderildi : 16/03/2018 13:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Valla herkesin yoğurt yemesi farklı.

Ben iki yöntem uyguluyorum kullanıcı yedeğini aldıktan sonra mailbox hesabını siliyorum.

Mail kime yönlenecek ise o kişiye ikinci adres olarak ekliyorum.

Bazı durumlarda mail adresinin parolasını değiştirip kural ile kimlere yönlenecek ise oraya yönlendiriyorum.

Basit ve zahmetsiz oluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2018 02:33

(@dogantopkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese değerli ifadeleri için teşekkür ederim. Her birini ayrı ayrı değerlendirmeye başladım bile. 

Gönderildi : 19/03/2018 22:42

Paylaş: