Forum

Symantec Messaging ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Messaging Gateway Reputation & Spam

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
911 Görüntüleme
(@osmankurt)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Uzun süredir çözümpark ailesini takip ediyorum paylaşımlarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.

Symantec Messaging Gatewayile ilgili bir konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum, yaşadığım problemli özetle anlatmaya çalışacağım.

Symantec Messaging Gateway Version 10.6.3, Exchange 2010 Version: 14.03.0361.001 kullanıyorum.

Symantec Messaging Gateway üzerinde bazı kullanıcılardan gelen mail'ler spam politikasına takılıyor bunu düzeltebilmek adına Reputation>Good Senders>Third Party Good Senders altına domain olarak elendi ancak halen spama düşmekte. Anladığım kadarıyla Reputation altından güvenilen olarak eklesekte daha önde olan kurallar var. Bunları nasıl düzenleyebiliriz veya buna benzer bir problem yaşayan var mı?

Saygılarımla.

Gönderildi : 22/12/2017 14:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu durumda ki bir maili smg loglarından takip ne şekilde işaretlendiğine bakabilirsiniz bu fikir verecektir. 

Bunun dışında mail Exchange tarafında SCL (Spam Confidence Level) sebebiyle spam işaretleniyor da olabilir hub transport > t.rules altından kontrol edebilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/forums/thread/472160.aspx
http://www.cozumpark.com/forums/thread/347643.aspx

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2017 14:45

(@osmankurt)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba İbrahim Bey,

İlginiz için teşekkür ederim, SCL tarafında bir kural yazılı değil. 

SMG üzerinde de bir tane spam politikasına takılmakta, benim söylemek istediğimde bu aslında, spam politikasına takılmadan ve kontrol edilmeden geçmesini istiyorum, çünkü bu domaini Reputation kısmından  Good Senders olarak ekledim, maalesef yine de takılıyor. 

Gönderildi : 28/12/2017 14:05

Paylaş: