Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vcenter a general system error: occurred authorize exception

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@muratconkar)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Zorunlu bir domain controller değişikliği sonrası (sadece server ve ip adresi değişti, AD ve üzerindeki tüm kullanıcılar/roller bir üst dc den tekrar aktarıldı) vcenter'a hem uzaktan hem de lokalden erişim yapmak istediğimde bu hatayı alıyorum: vcenter a general system error occurred authorize exception

https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1015639

Şu makaledeki tüm işlemleri denedim ve vcenter serverı domainden çıkartıp tekrar domaine kattım fakat değişmedi.

Başka ne yapılabilir? daha önce karşılaşan yada çözüm yöntemini bilen varmı acaba?

Gönderildi : 04/07/2017 21:01

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

VSphere Client üzerinde Home / Roles / Administrator altında "domain/domain admins" ekli olarak gözüküyor mu 

Saygılarımla,

Gönderildi : 05/07/2017 02:27

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Zorunlu bir domain controller değişikliği sonrası (sadece server ve ip adresi değişti, AD ve üzerindeki tüm kullanıcılar/roller bir üst dc den tekrar aktarıldı) vcenter'a hem uzaktan hem de lokalden erişim yapmak istediğimde bu hatayı alıyorum: vcenter a general system error occurred authorize exception

https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1015639

Şu makaledeki tüm işlemleri denedim ve vcenter serverı domainden çıkartıp tekrar domaine kattım fakat değişmedi.

Başka ne yapılabilir? daha önce karşılaşan yada çözüm yöntemini bilen varmı acaba?

Merhaba,

vCenter Server versiyonu nedir acaba? [email protected] şifresine sahip misiniz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/07/2017 02:31

(@muratconkar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam sadece esx makinelerin kendine root olarak bağlanabiliyorum. orada da lokal açtığım kullanıcılar var, domainle alakalı bir user tanımlatmıyor.

Gönderildi : 05/07/2017 11:32

(@muratconkar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

vCenter Server versiyonu nedir acaba? [email protected] şifresine sahip misiniz?

vcenter 5.1 kullanıyorum hocam. Single-signon passwordu var ama sorduğunuz cventerin windows lokal admin şifresimi acaba? eğer oysa var evet

Gönderildi : 05/07/2017 11:37

(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member

benzer bir durum başıma veeam backup ile mecburi bir sebep ile vcenter yeniden kurulum yapmak zorunda kaldım ve yeni domain controller üzerine geçirdim veeam backup access denied hatası verdi ve hiçbirşekilde düzelmedi denemediğim yol kalmadı en sonunda vcenteri yeni kurduğum için veeam backup için temiz bir makine kurup yeniden kurulum yaptım sorun cozuldu. burada sorunun vcenter olduğunu düşünüyorum temiz bir kurulum ve vcenter kurulumu ile sorununuz çözülür. esxi şifrelerini biliyorsanız sorun olacağını sanmam maximum 45 dakikanızı alır.

Gönderildi : 30/01/2018 13:34

Paylaş: