Forum

Web Tabanlı Sipariş

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Tabanlı Sipariş

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba; Belki çok alakasız olacak ama özür dilerim ( Çaresiz kaldım )

istek: Personel web tabanlı bir yazılıma girer, ürün adı cinsi miktarını girer, teslimat adresini seçer ve sipariş oluşturan kişi olarak kendi ismini seçer ve gönder dedikten sonra ilgili sipariş bir kişiye yine web tabanlı olarak gider. Onay verecek kişi siparişin onaylandığını ya da stokta yok v.s. gibi seçenekleri seçebilsin ki sipariş oluşturanın bilgisi olsun. Bu şekilde bir yazılım bulamıyorum ya da nasıl aratacağımı bilmiyorum.

Aslında istediğim arayüz çok basit ama anlatamıyorum.B2B yazılımı değil bu arada istediğim.

Gönderildi : 06/02/2016 02:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İŞ AKIŞI (WORKFLOW):

1) Siparişi veren (Ahmet):

Ürün adı, miktarı, teslimat adresini girer.

Siparişi verir ("gönderir").

Not: Sistem tarafından siparişi veren kişinin kimliği otomatik olarak siparişe dahil edilir (oturum login bilgilerine dayanılarak).

2) Sistem: Yeni bir sipariş girildiği bilgisini otomatik olarak sipariş onaylayan kişi olan Mehmet'e yönlendirir.

3) Siparişi onaylayan (Mehmet):

Siparişteki ürünlerin stokta yeterli miktarda mevcut olup olmadığını denetler. (Bu bilgiler sistem tarafından zaten

her bir ürün için otomatik olarak gösterilecektir.)

Stok durumuna ve diğer kriterlere göre siparişe onay verir.

4) Sistem: Siparişin onayını veya durumunu haber veren mesajı otomatik olarak siparişi veren kişiye (Ahmet'e) iletir.

Bu tür bir sistem A) geliştirmek mi istiyorsunuz, B) hazır almak mı?

A) Microsoft Workflow Foundation

B) ERP sistemleri, stok takip sistemleri, sayısız diğer sistem

Gönderildi : 06/02/2016 13:43

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu yukarıda ki sistemi hazır almak istiyorum

Gönderildi : 07/02/2016 01:39

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yukarıda saydığım özelliklerde bu işi doğru olarak yapabilecek bir sistem satın almak istiyorum, ilgilenen var mı

Gönderildi : 07/02/2016 21:46

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Bu tarz yazılımları veren firmalar var, stok takip sistemlerini aratırsan bulabilirsin, ayrıca erp yazılımlar da vardır. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/02/2016 22:38

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Birçok firma ile görüştüm ancak, bu istediğim özellikleri veren firma yok yani başka başka özelliklerde eklenip farklı fiyatlar çıkıyor ortaya. Benim istediğim basit birşey, stok kontrolü falan yapmayacak sadece karşılıklı bilgilendirme o kadar. Var ise şu an satın alabileceğim biryer hemen almak isterim

Gönderildi : 07/02/2016 23:13

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

ulke olarak hep kompleks dusunuyoruz alti usu iki form ve bir workflow alin bir sharepointonline personellerini kullansin eticaret yapamayacaksiniz neticede ben mesajlardan oyle anladim?

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/02/2016 23:27

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Erdem bey, Ben sonuca bakıyorum. Şu anda bu konuda yardımcı olamayacaksanız fikir vermek gereksiz

Gönderildi : 07/02/2016 23:43

(@eravse)
Üye

Bizler fikir vereniz arastirip satin alacak yada alma kararini verecek olan sizsiniz.forum amacida fikir vermektir cozumpark bir topluluktur ticari bir oneride bulunmamiz tarafli davranmamiza sebebiyet verecektir.ekip olarak bunu cok da istemeyiz.

Saygilarimla

www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/02/2016 23:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

> ulke olarak hep kompleks dusunuyoruz alti usu iki form ve bir workflow alin bir sharepointonline

> personellerini kullansin eticaret yapamayacaksiniz neticede ben mesajlardan oyle anladim?

Erdem Bey, güzel söylemişsiniz iyi fikir.

Gönderildi : 07/02/2016 23:48

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

O Halde, fikirlerinizi sonuca goturmek odaklı verirseniz ne mutlu.Ancak, workflow sharepoint v.s. gibi içine girmediğimiz sistem ile ilgili fikir verdiğinizde biz bununla boğuluruz. MVP ünvanınız olan sharepoint ile ilgili beni ticaret kategorisi alanına almayınız. Ben yukarıda bahsini ettiğim özelliklerde bir yapı istedim. Varsa bunun bir yolu ve anlatırsanız amaç gerçeklemiş olur. Fikir verip ucunu açık bırakırsanız hiçbir anlamı yok. Cozumpark' a sormamın amacı da bu sistemi mutlaka kullanan biri vardır ve yardımcı olur düşüncesi idi. Ticaret sonra ki plan.

Gönderildi : 07/02/2016 23:50

(@eravse)
Üye

Azad bey guzel soylemissiniz malumki sizi sinirlendirmisler.

Unvanim calismalarima karsilik microsoft tarafindan verilmektedir. Biraz google aramasi ile size daha farkli yazilim onerilerinde de bulunabilecegimi ama size en kestirme isinizi gorecek bir platformu sundugumu cok rahatlikla anlayabilecek kapasitede oldugunuzu dusunmustum.

• Asp.net mvc ile ef kullanarak iki tablo yaratin uyelikleride standart asp.net identity kullanarak 3 saatte bir uygulama yapin smtp kullanarak mailler ilede onay surecini isleyin birinci secenek 
  • 2inci seceneke java spring mvc ile git hub uzerinde ecommerce frameworklere bakarak open source bir yapi ile haraket edebilirsinjz
  • Para odeyere ideasoft office 365 gibi uru leri kullanabilirsiniz
  • Node js ve angular js ile firebase tabanli db gereksinimi olmadan da bir sistem yapabilirsiniz

Amaciniz yazilim bizim olsunsa gelistirme ucretine katlanmalisiniz yok ben hazir bir yapi alayim diyorsani eta micro baglantili e ticaret paketleri isinizi gorecektir

Zannnedersem yeterli ?

www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/02/2016 23:57

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fikir ve sonuç harika. İşte durum bundan ibaret, Bence forum şimdi amacına ulaştı.. Teşekkürler

Gönderildi : 07/02/2016 23:58

(@eravse)
Üye

Ama sizin ulasma biciminiz ve hitabetiniz biraz abes oldu.

Saygilarimla

www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/02/2016 00:00

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konuyu çözümlediğimize göre bu konuyu uzatmamız şahsileşmeye girer kanımca. Size uslup konusunda sert yaptıysam özür dilerim ancak sizin bahsini ettiğimiz sistemi bizim bilmemizi beklemeyin. Ben tamamen saf bir şekilde geldim istediğimi yazdım cevap bekledim, Beklediğim her süreç aleyhime işliyor.. Sinirlenme veya ABES gördüğüm bir durum yok bence ortada, sizin bunu bu şekilde anlamanız beni üzdü.

Gönderildi : 08/02/2016 00:05

(@eravse)
Üye

Tesekkurler yavuz her zamanki gibi cok naziksin dusuncemi ozetlemissin.

Saygilarimla

www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/02/2016 00:24

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yavuz bey yaklaşım konusunda teşekkürler. Erdem bey' e veya başka bir kullanıcıya hakaret-uslubsuzluk-sinirlenme vb. şeyler benim karakterimde yok, sadece içinde bulunduğum "bir an önce çözüme ulaşmalıyım" isteğini heyecanla söylemiş olabilirim ve ters anlaşılmış olur. Ne arayacağınızı, kiminle konuşacağınızı bilmiyorsunuz, kontakt kurduğunuz kişiler size yeterli çözüm üretememişler ve tamamen umudu kesmek üzere iken farklı bir fikir ortaya atılıyor ancak ucu kapalı ve iyice karışıyorsunuz 🙂 Umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır. Kendisi ile özelden irtibat kurdum, cevabını bekliyorum

Gönderildi : 08/02/2016 00:26

(@YigitTuran)
Gönderiler: 3
New Member

Eğer isteğinize erişmediyseniz size bu sistemi kodlayabilirim. Sorunsuz da kullanırsınız. 

Gönderildi : 03/06/2016 20:12

Paylaş: