Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook ve Imap

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@LutfuErgener)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çalıştığım firmada mailleri POP3 olarak Windows Live Mail ile almaktayız.

Yeni kurduğum Linux Server üzerinde IMAP olarak tutmak niyetindeyim. (Postfix+Dovecot+Mysql olarak problemsiz çalışıyor)  Yeni sunucuyu 2. hesap olarak tanıtarak mevcut mailleri IMAP klasörlerine taşıyorum ve daha sonra Outlooka bağlıyorum. Buraya kadar bir problem yok.  Ancak 5-6 adet kullanıcının mailleri 300-400 GB aralığında ve her sene 80-90 GB kadar artmakta. 

1- Bu kadar maili imapa taşırsam IMAP tarafında bir sıkıntı yaşarmıyım?

2- Lisanlarımız Ofis-2013. Outlook 2013 bu büyüklükte hesaplarda bir problem yaratırmı?

Gönderildi : 03/08/2015 23:38

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhabalar,

Çalıştığım firmada mailleri POP3 olarak Windows Live Mail ile almaktayız.

Yeni kurduğum Linux Server üzerinde IMAP olarak tutmak niyetindeyim. (Postfix+Dovecot+Mysql olarak problemsiz çalışıyor)  Yeni sunucuyu 2. hesap olarak tanıtarak mevcut mailleri IMAP klasörlerine taşıyorum ve daha sonra Outlooka bağlıyorum. Buraya kadar bir problem yok.  Ancak 5-6 adet kullanıcının mailleri 300-400 GB aralığında ve her sene 80-90 GB kadar artmakta. 

1- Bu kadar maili imapa taşırsam IMAP tarafında bir sıkıntı yaşarmıyım?

2- Lisanlarımız Ofis-2013. Outlook 2013 bu büyüklükte hesaplarda bir problem yaratırmı?

Arşivleme çözümlerini araştırmalısınız bence. indexlerken dahi sorun olacaktır.

Gönderildi : 04/08/2015 12:19

(@LutfuErgener)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

O halde bir kullanıcı için ayrı ayrı hesaplar açıp mevcut mailleri o hesaplara dağıtayım desem bir hesabın en fazla kaç GB olmasına dikkat etmem gerekir? 

Gönderildi : 04/08/2015 13:39

Paylaş: