Forum

Exchange 2010 discl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 disclaimer hata hk.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
640 Görüntüleme
(@halilgolebatmaz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Transport Rule de oluşturduğum imza sorunsuz çalışıyor fakat her yanıtla dediğim de imzayı tekrar koyuyor. 1 mail üzerine 10 defa yazıştığınızı farz edin ve 10 imza. Bunun için atladığım bir yer var sanırım. konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Syg.

Gönderildi : 04/06/2015 15:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

transport rule üzerinde yine bir kural yazarak eğer subject kısmında Re İlt Fwd vs tarzı kelimeler varsa exclude edilebilir.

Gönderildi : 04/06/2015 16:30

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member

bunu yaptığınızda size gelen maile cevap verdiğinizde de sizin imzanız görünmüyor.

ben de aynı konudan sorun yaşıyorum.

microsoft bir çözümmmmmmmmmm...... 

Gönderildi : 12/06/2015 16:29

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

bunu yaptığınızda size gelen maile cevap verdiğinizde de sizin imzanız görünmüyor.

ben de aynı konudan sorun yaşıyorum.

microsoft bir çözümmmmmmmmmm...... 

Bu şekilde işinize yaramıyorsa o zaman 3rd party programla sorununuzu çözebilirsiniz ancak.

Örnek;

http://www.codetwo.com/exchange-rules-family?sts=4007&gclid=Cj0KEQjwhuqrBRCFuPz4ipOx5JIBEiQAZJ7F-ojjthK9iiKhor0tyalrfAdr3XRjzK93Qs38M3x1YXYaAnJk8P8HAQ

Gönderildi : 12/06/2015 17:39

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member

bu konuyu iletebileceğimiz bir microsoft yetkili kişi veya bölüm yok mudur ?

microsoft un çözememesi bana çok saçma geldi. 

ve bunu çözebilen programda windows üzerine yazılmış 3, şahıs programları da olması tezat.

eleştirim size değil yanlış anlaşılmasın. fakat sadece bu platformda bir çok microsoft yetki belgeli bir çok kişi olduğunu düşünüyorum. 

bu bağlamda bu basit ama kangren konuyu çözememek çok enteresan. 

Gönderildi : 12/06/2015 18:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, mantık çok basit aslında, Microsoft size bir ürün satıyor ve bu ürün içerisinde temel amaç SMTP yani mail almak, vermek vb. Daha sonra yine bu mail trafiğini daha iyi yönetmeniz için transport rule özelliği getiriyor, siz tutuyorsunuz buradan aslen resmi bir özellik olmamasına karşın bu transport rule ile imza ve disclaimer uygulaması yapıyorsunuz, ama sonrada vay efendim neden MS bunu çözmüyor diyorsunuz. MS zaten size bu özelliği Exchange ile sunmuyor ki?

Sorunuzun cevabına gelince aslında MS yine bu konuda size destek oluyor, ama benzer şekilde bilerek değil. Ne yapabiliriz?

İmza ve disclaimer kurallarını ayıralım, imza hep gözüksün onda sorun yok ama bu uzun metin gözükmemesi için disclaimer rule içerisine exception tanımlarsanız her mailde imza çıkmasına karşın disclaimer metni gözükmez.

Bakın örnek exception da burada var;

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2017 20:52

Paylaş: