Forum

Spool Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spool Hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şuan müşterimin kullandığı 2003 server da kullancııların hepsi TS ile bağlanıyorlar ve local deki yazıcılarından çıktı alıyorlar.Ama haftada 1 kere bağlantı fazlasıyla yavaşlıyor durma noktasına geliyor.Server a baktığımda işlemci %90 a vurmuş durumda oluyor ve Spool.exe işlemciyi bu kadar yoruyor.Spool servisini durduruyorum bir süre sonra açtığımda düzeliyor.bunu nasıl çözebilirim.Makina açıldığında bazen de spool ile ilgili hata veriyor açılışta.1-2 defa yeniden başlatmak durumunda kalıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 04/08/2008 12:58

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

TS ile kaç kullanıcı bağlanıyor? ve Server üzerindeki donanım yapınızdan bahsetmemişsiniz.Bunları bilmeden bu durumun normal olup olmadığını kimse söylemeyemez.Server'a TS ile bağlanıp kullanılan programı  ve kurulu  olan programlarıda belirtirseniz çözüm daha hızlı olur diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 04/08/2008 13:54

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

TS ile aynı anda en fazla 3 kullanıcı bağlanıyor. Hp g3 ML150 serverimin modelide.Gayet iyi bir donanıma sahip.Kurulu olan program benim kendi şirketimin yazdığı bir program.Diğer müşterilerimizde sorun yok ve daha önce bu server da da sorun yoktu.Son 1 aydır bu problemi yapıyor.ne yaptıysam düzelmedi.Umarım sorularınızın cevabını verebilmişimdir.

Gönderildi : 04/08/2008 17:14

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Server üzerinde Full bir virüs ve spy taraması yaptınız mı?Genellikle spool.exe 'nin hat safhada kullanılması durumlarında virüslerin büyük payı oluyor.

Spool.exe'nin bu derece kullanımı sırasında eventlara bir hata falan düşüyor mu?

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 05/08/2008 11:57

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Ufak çaplı bir araştırma sonucu aşağıdaki bilgiye ulaştım.

" Bu uygulama, siz internette gezerken yaptıklarınızı takip eder ve
bu bilgileri programının yazılımcısına gönderir. Program bu bilgileri,
size, isteğiniz dışında reklam göstermek için kullanır. Reklam popup
penceleri açabilir. Bu uygulama ciddi bir güvenlik açığıdır ve en kısa
zamanda sistemden kaldırılmalıdır. "

bu exe yi kendin için kullanıyorsan o başka. kendın için değilse arkadaşların dediği gibi bir virüs vede spy programı ile sistemini tarat.

Yazıcı ile ilgili olduğunu düşünen arkadaşlar için spoolsv.exe  o programcığın adı.

Gönderildi : 05/08/2008 13:10

Paylaş: