Forum

Netsis Client Acılm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netsis Client Acılmıyor

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,811 Görüntüleme
(@MuratKALAK)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle hayırlı ramazanlar. üzerinde 20 kullanıcılı netsis olan bir laptopum var. bunu kullanmamız gerekti şu an ve 20 client a bunu dagıttık.ancak clientlarda RedCode ekranı geliyor ve hepsi o şekilde kalıyo hiçbiri acılmıyor. sizce nedir sorun sunucunun laptop olması mı ? teşekkür ederim simdiden

Gönderildi : 05/08/2011 00:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

İş yerimde laptop kullanıyorum ve netsis sorunsuz çalışıyor.Netsis xp,vista ve win7 üzerinde sorunsuz çalışıyor.Kurulumu administrator ile yapıp denermisiniz kurulum sırasında bazı dosyaları kopyalayamamış olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/08/2011 01:42

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle yanıtladıgınız için teşekkürler. 20 client var ama 1 client bile baglanmak istese baglanamıor redcode resmi geliyor ve kalıor o şekilde

Gönderildi : 05/08/2011 01:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Wireless olmamasına dikkat edin bağlantısnın.Netsis wirelesste sürünüyor resmen.Net frame work versiyonnunu gözden geçirin gerekirse güncelleyin ve üzerine tekrar bir kurulum yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/08/2011 01:47

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler rıza bey netframework 3.5 olması mı gerekiyordu ? ilk işim bunu kontrol edip kurmak olacak hayırlı geceler

Gönderildi : 05/08/2011 04:30

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

maalesef çözülmedi. sql baglantılarıyla alakalı bi durum oldugunu düşünüyorum.client ve serverda sql ile ilgili ayarlar nasıl olmalı?

Gönderildi : 05/08/2011 23:45

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhabalar,

Siz client tarafının kurulumunu yapıyormusunuz?

Yani istemci kurulumunu yaptığınıza eminsiniz değil mi?

Birde, Server daki Netsis uygulama klasörünü N,M vb. bir harfle map edip, ordan deneyin lütfen.

Gönderildi : 06/08/2011 01:28

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hikmet Bey,

Evet eminim. istemcilerin masaüstünde Fusion Std. linkleri var. Kurulumu sunucu üzerinden Netsis\RCStandart\Kurulum klasörünü client kurulum programına yol gösterek yaptm. modüller geldi problemsiz bi sekilde kuruldu. kurulum sırasında sadece Ses diye birşey ile ilgili ünlem simgesi çıktı. Onun dışında her şey normaldi. 

Map ederek denedim, sonuç aynı.

Gönderildi : 06/08/2011 01:32

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir forumdan alıntı : 

"SQL 2008'de kullanıcı haklarını ayarlamalısın eğer tek tek yapmak istemezsen user hesabına yetki ver ozamanda sorun ortadan kalkar. 

paylaşımıda okunabilir yap daha güvenli olur"

demiş arkadaş ve tek olumlu cvp bu sanki 🙂 cünkü bu işlemi yaptıktan sonra mouse imleci de netsis logosuna dönüştü. ancak şu an şöyle bir uyarı alıyorum : 

ENetsislisencesecurity
-----------------------------------
Netsis Server Info Hatasi
Socket Error #10060
Connection timed out. 

Bu buna benzer bir sorun (connection refused hatası onunki) için de bir arkadaş farklı bir forumda şöyle demiş :

"hatayı buldum teşekkürler
servisin dizininin içindeki NetUsrc40 .exe yi

C:\WINDOWS\system32 dizinine kopyaladım ve regkontrol .exe çalıştırdım sorun çözüldü..."

ama ben netusrc40 ı bulamıyorum. bilgisayarların internete baglı olması gerekli mi ? Sunucu baglı sadece. teşekkürler.

Gönderildi : 06/08/2011 02:00

(@canalbay)
Gönderiler: 13
Active Member

services.msc çalıştır sonra netsis monitör servisi başlat dersen sorun çözülür.

Gönderildi : 11/01/2018 19:10

(@canalbay)
Gönderiler: 13
Active Member

netsis kullanıcı sayısı servisi düzeltme

Gönderildi : 11/01/2018 19:13

Paylaş: