Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nebim/Winner'da Veritabanı yedeğinden sadece renk kodları ve adlarını geri yükleme ??

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,297 Görüntüleme
(@ErdincGocer)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Nebim/Winner mağazacılık programında .BCK dosyası içerisinde sadece 'stok renk kodu ve adı' nasıl geri yüklenebilir? bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 05/10/2009 21:08

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

Merhaba,

Renk kodlarını içeren veritabanında,
Winner Anamenüden
Dış veri al a girelim
Stok yönetimi menüsünden
Stok kodlamalarını gönder seçilir.

Sol listeden sadece Renk kodlarını dışarı atarsanız..

Renkleri aktarmak istediğiniz veritabanında,

yine Dış veri al da,
Stok yönetimi menüsünden
Gelen Stok kodlamalarını al uygulaması ile renk kodlarını alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/10/2009 23:58

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle çok teşekkür ederim bu bilgi işime yarıyor, fakat ben Eski yedeği alınmış bir veritabanındaki renk kodlarını işlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba? Sağolun.

Gönderildi : 06/10/2009 12:51

(@UfukDeniz)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Orhan Bey'in verdigi cevap dogru. Eski yedek aldiginiz veri tabanini yeni bir database acip ona yedekten geri donun.. sonra Orhan bey in anlattiklarini uygulayabilirsiniz ...

Gönderildi : 06/10/2009 13:05

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu konuda pek bilgi sahibi değilim maalesef yeni database nasıl açabilirim ve yedeği geri dönebilirim ve son olarak bunu yaparken mevcuttaki veritabanında bir sıkıntı oluşur mu? Tekrar teşekkür ederim..

Gönderildi : 06/10/2009 13:09

(@UfukDeniz)
Estimable Member

Yapacaginiz islem ile su anda kullandiginiz veri tabaninda bir SIKINti olmaz .. sadece eger su anda kullandiginiz veri tabaninda renk kodlari acik ise .. yeni aktaracaklarinizla ya degisecektir .. Ornegin su anda 001 siyah ise aktaracaginizda 001 mavi ise yeni veri tabaninda 001 mavi olarak degisecektir ..

Gelelim veri tabani acma islemine ..

Veri Tabanı Ac 

Veritabani Yönetimi / SQL Server Ayarları / Yeni Nebim Veritabani Aç

adimlarini takip ederek su DENEME diye bir veri tabani acabilirsiniz.. Veri Tabanini Acarken size hangi bck dan geri doneceginizide soracaktir. zaten .. orada da eski yedek bck nizi secersiniz. ..

İslem Bu kadar ..

Gönderildi : 06/10/2009 13:27

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim yapmak istediğimi yardımlarınızla gerçekleştirdim, sağolun iyi çalışmalar...

Gönderildi : 06/10/2009 13:47

(@UfukDeniz)
Estimable Member

rica ederiz. .. iyi calismalar ...

Gönderildi : 06/10/2009 13:50

(@yunusgunes)
Gönderiler: 1
New Member

merhabalar kolay gelsin ben nebim winner kullanıyorum da elimde bck dosyası yok o yüzden veritabanı açamıyorum bck dosyasını nerden bulup indire bilirim kolay gelsin iyi çalışmalar

Gönderildi : 26/04/2018 12:54

Paylaş: