Forum

exchange 2007 publi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 public folder eklme işlemleri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.Öncelikel ben uzun süre exchange 5.5 kullandım ve iç mail oalrak kullandım bu nedenle diğer işlerede baktığım için bir firmada fazla kendimi geliştiremedim.Baktım microsoft yerinde durmuyor neredeyse her gün bi işletim sistemi yazılım çıkarıyor eğitime gidecek durumumda yok bende kendim evde kurarak netten araştırarak değerli abilerden bilgiler alarak öğrenmee karar verdim.Server 2008 i kurup inceledim biraz kavradım sistemin nasıl işlediğini.Sonra exchange kurdum binbir badireden sonra forumalrda hep kalsik kurulum anlatılmış hiç kimse hata aldığı kısımları ve bu hatalarda neler yapılması gerektiğini bildirmemiş.Neyse standart kurulumdan sonra userleri ekledim.Owayı test ettim çalıştı.Bende burada public folder eklemeye çalışıpta benim gibi arakdaşlar uğraşmasın diye nasıl yapıalcağını anlatacağım.

1-exchange management console açılır.

/

2-gerekli roule şekildeki gibi eklenir

/

3-roule eklendikten sonra resimdeki gibi toolbox sekmesine girilir.

/

4-new public folder kısmına tıklayarak açılmasını istediğiniz klasöre bir isim vererek açabilirsiniz.

/

5-server tarafında yapılması gereken işlemler bitti.Şimdi bir outlook olan bilgisayara admin accountunu kurunuz.

6-admin accountunu kurunca resimdeki gibi oluşturulan klasör gözükecektir.

/

7-daha sonra klasörün altına ben mail contact bilgileri için ilgili kişiler sekmesi açtım sizin işinizin amacınızın içeriğine bağlı oalrak değişebilir.

/

8-daha sonra bu oluşturduğum contact liste özellikleirnden yetkilendirme yaptım.

/

bu şekilde public folder işlemini uzun cebelleşmeler sonunda çözmüş oldum.Derlerya fakirin canı çıksın buda o hesap bir şey bilmemek eğitimine gidememek kötü ne yazıkki.Buradaki değerli hocalarımıza bir ekz daha teşekkür ediyorum.Sitedeki makalelerden büyük ölçüde yararlanıyorum.Umarım kendimi geliştirirm ve bilinmeyen konularda bilgiler yazabilirim.Bilgi paylaştıkça çoğalır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/09/2009 19:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

aşağıdaki iki makaleyi inceleyiniz;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-kurulum-ve-lk-testleri.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/04/21/exchange-2007-ve-kurulumu.aspx

yukarıdaki iki makale kurulum makalesidir.

Exchange 2007 konfigürasyonu için ise toplasak hepsini kitap olabilecek sayıda uygulamalı makale var.

Eğer siz Exchange server 2007'nin bütün isteklerini ön gereksinimlerini yerine getirirseniz hiçbir hata ile karşılaşmazsınız.

kolay gelsin 

Gönderildi : 14/09/2009 13:11

(@Adem_BEKMEZ)
Gönderiler: 98
Estimable Member

cevap için çok tşkler uygulamasını yapıp sonucu bildiricem kolay gelsin

Gönderildi : 25/01/2010 13:45

Paylaş: