Forum

Windows XP SP4

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP SP4

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,175 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Şu aralar dolaşan bir söylenti var belki sizlerde duymuşsunuzdur. Microsoft,Windows XP için Service Pack 3' ten sonra bir güncelleme daha yayınlayacakmış. Güncellemenin getireceği ek özellikler yada yayınlanma tarihi nelli değilmiş.Mikrosoft bir çok firmanın Windows Vista SP2'ye geçiş yapmasının zaman alacağını hesap edip Windows Xp için yeni servis paketi çıkartmayı uygun görmüş. Sizlerden böyle bir yayına rastlayan varmı acaba?

Gönderildi : 27/11/2008 16:18

(@Anonim)

Merhaba,

2010 yılında hayatımıza katılacak olan Windows 7'yi resmi kaynaklardan öğrenen,kuran biri olarak Xp SP4 ile alakalı herhangi bir şey duymadım ve okumadım.SP3 zaten daha yeni çıktı.Şu anda güncel olarak bilinen tek haber Vista SP2'nin yolda olması.

Gönderildi : 27/11/2008 17:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bende zaten mış muş yazmıştım yani bende sağda solda oıkudum ve buraya sizden kesin bilgi alabilirim diye yazdım. Siz değerli hocalarım yok diyorsa yoktur 🙂 Tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/11/2008 23:19

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Sağdan soldan duymayla bu tip eklentileri yüklememek gerekiyor. Biliyorsunuz internette iyi niyetli olmayan birsürüde insan var. Aklınızda olsun yükleyeceğiniz herhangi bir programı bile orjinal sitesinden indirmenizde fayda var.

Her zaman önce güvenlik[:)]

Gönderildi : 28/11/2008 00:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sağdan soldan duymayla bu tip eklentileri yüklememek gerekiyor. Biliyorsunuz internette iyi niyetli olmayan birsürüde insan var. Aklınızda olsun yükleyeceğiniz herhangi bir programı bile orjinal sitesinden indirmenizde fayda var.

Her zaman önce güvenlik[:)]

Murat Bey alakanıza canı gönülden teşekkür ederim. Ama benim amacım sp4 diye birşeyi indirip kurmak değildi ki zaten. Sadece merakımdan sordum. O merakta nerden geldi derseniz Microsoft XP ye SP3 ten sonra destek vermeyecek diye biliyordum. Böyle bir şey duyunca sizinle paylaşmak ve sağlıklı bir bilgi edine bilmekti sadece amacım.

Gönderildi : 28/11/2008 00:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bilgi paylaşımı için teşekkürler...

xp'ye destek kolay kolay kalkmaz bence. en az 2012 ye kadar yolu var tahminimce...

fısıltı gazetesinde herşey çıkar... Microsoft Volkswageni satın alıyormuş :))

kolay gelsin

Gönderildi : 28/11/2008 04:07

(@Anonim)

merhabalar

bilgi paylaşımı için teşekkürler...

xp'ye destek kolay kolay kalkmaz bence. en az 2012 ye kadar yolu var tahminimce...

fısıltı gazetesinde herşey çıkar... Microsoft Volkswageni satın alıyormuş :))

kolay gelsin

[:)]

Gönderildi : 28/11/2008 14:49

(@POLAT)
Gönderiler: 1
New Member

Öncelikle herkese selamlar

Microsoft Windows XP Service Pack 4 kesinlikle çıkarmayacaktır.

Nedeni  Windows XP zaten 10 yılını doldurdu Windows 7 çıktı arkasında (2012 başlarında) Windows 8 çıkacaktır.

Akıl alıyor mu? XP SP4 çıkacak.

Haa isteseler çıkarırlar.Eğer bir işletim sistemi 1000 ve üzeri güncelleştirmeyi geçerse Service Pack diye tabir edilen toplu güncelleştirme paketi çıkar.

Ama Microsoft bunu XP için yapmaz.Zaten XP'den kurtulmak istiyor.Sebebi Paradır.Kar Kar Kar .XP artık Microsoft için kar yerine zarar veriyor.

Ama bazı PC kullanıcıları herhalde Windows 2000'den esinlenerek şunu düşünüyorlar eee Windows 2000 SP4 çıktı eee XP içinde çıkar.

Hayır arkadaşlar yine üstüne basa basa söylüyorum çıkmaz.Windows 2000 için SP4 çıkmasının sebebi tamamen şirketler için yani Windows 2000

Server,Advanced,Datacenter ve Power sistemler için.

Ama inşallah Microosft bu yazdıklarımdan dolayı beni utandırır ve XP için SP4 çıkarır.

hoşçakalın

Gönderildi : 11/06/2011 00:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ms strateji gereği yeni ürün çıkardığında eski ürününü azaltıp yenisinin yaygınlaşması için eski ürünün bile rekabete girer çünkü geliştirme ve yardım ayağında tek ürün üzerinden yürümek daha kolaydır.Windows8 in ilerleyen zamanlarda çıkacağı bir dönemde windows7 şuanda pazar payını neredeyse eline almışken,windows xp sp2 ye kadar olan destek kesilmişken sp4 çıkmayacaktır.Ancak sp3 sonrası güncellemeleri tek bir paket altında toplarlar ve buna sp4 derlerse belki.... 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/06/2011 15:27

(@ahmetsirin)
Gönderiler: 77
Estimable Member

XP Sp3 kurduktan sonra 100 den fazla güncelleme alıyor. Adına 4 mü derler 3.5 mi derler bilemem ama toplu update çıkarsalar iyi olacak...

Gönderildi : 11/06/2011 19:13

Paylaş: