Forum

Exchange 2013 pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 pop3 acma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
602 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba 2 cas 2 mbx olan bir exchange duzeninde kullanicilardan sadece birinde pop3 acmak istiyorum.Casin pop3 servisini mbxlarin pop3 backend servislerini start ediyorum ve 110 portu uzerinden (ssl kullanmanak durumundayim) outlookda connect olmaya calistigimda connect olamiyorum.Nerede eksiklik yapiyorumdur?

outlook üzerinden 110 portu ile connect olmaya çalıştığımdada aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.

log onto incoming mail server (pop3) your email server rejected your user name.verify your user name for this account in account settings.the server responded -err command is not valid in this state

Gönderildi : 31/01/2018 21:11

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

exchange powershell'de Get-PopSettings  | Fl  komutunun çıktısını paylaşır mısınız.

Gönderildi : 01/02/2018 12:39

(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorunumu pop3 servisini restart ederek çözebildim ancak.Client tarafında outlookdan pop3 kurulum yaptığımda mail göndermeye çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorum bunun nedeni ne olabilir?

Sending reported erro (0*800ccc78):cannot send the message.Verify the e-mail address in your account properties.The server responded 530.5.7.1 client wa not authenticated

Gönderildi : 01/02/2018 17:05

Paylaş: