Forum

Kodlara Bakarmısını...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kodlara Bakarmısınız (C# ta Sql ve Access VeriTabanı ile alakalı)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,107 Görüntüleme
(@SametSayman)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba.

Direk sorunumu anlatayım.

Elimde C# ta hazırlanıp Access veritabanına göre uyarlanmış  Yazıcıdan Çıktı alma kodları var.(Aşırı uzun olduğu için şuan paylaşamıyorum isteyen olursa link olarak koyarım.) Ben bu kodları Sql de kullanmak istiyorum ve bir çok yerini Sql'e çevirdim. Ancak Yazdırma Butonuna bastığımda ne bir hata karşıma çıkıyor nede işlem bir yapıyor. Ben bunu Sql bağlantı kodlarını yanlış çevirmemden dolayı olduğunu düşünüyorum ama emin değilim konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşımız varsa aşağıda paylaştığım kodları kontrol edebilirmi?

Not:Şuan 5 saatlik uyku ile durmaktayım yazdığım açıklamalarda anlaşılmayan bi yer varsa kusura bakmayın.

Bu Kısım Accsess e uyarlı hali ve gayet iyi bir şekilde program çalışıyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------

string MyConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=" + Application.StartupPath + "\\Customers.mdb";

DataSet ds = new DataSet();

OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("SELECT * FROM Customers2", MyConnectionString);
            try
            {
                da.Fill(ds, "dt");
            }
            catch (Exception ex)
            {
                MessageBox.Show("Operation failed: " + ex.ToString(), Application.ProductName + " - Error", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
                return;
            }

------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Burasıda Sql'e çevirmeye çalıştığım kısım ne kadar doğru emin değilim.

string ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\\Engelsiz Yaşam\\Engelsiz Yaşam\\EngelsizYaşam.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
             SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("Select * From Gonullu",ConnectionString);
             try
             {
                 da.Fill(ds, "dt");
             }
             catch (Exception ex)
             {
                 MessageBox.Show("İşlem Başarısız: " + ex.ToString(), Application.ProductName + " - Hata", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
                 return;
             }

Gönderildi : 28/06/2012 03:37

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

string ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\\Engelsiz Yaşam\\Engelsiz Yaşam\\EngelsizYaşam.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("Select * From Gonullu",ConnectionString);
try
{
da.Fill(ds, "dt");
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show("İşlem Başarısız: " + ex.ToString(), Application.ProductName + " - Hata", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
return;

}

---------------------------------------------------------------------------------------

SqlConnection conn = new SqlConnection( ConnectionString);

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("Select * From Gonullu",conn);
try
{
da.Fill(ds, "dt");
}
catch (Exception ex)
{
return;

}

Gönderildi : 28/06/2012 18:08

(@SametSayman)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim. Saolun.

Gönderildi : 29/06/2012 15:09

Paylaş: