Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 console çok yavaş

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
IBM X3650 M3 üzerine 2008 R2 member server kurup, Exchange 2010 kurdum, yalnız Exchange Management Console geç açılıyor.
Console açıldıktan sonra Microsoft Exchange üzerinde kum saati beliriyor,bir süre sonra Configrutains'lar ortaya çıkıyor, devamında Mailboxı seçtiğimde mevcut mailboxları göstermek için yine bir süre bekliyor. Sunucun 72 GB rami var, şuan 8 GB kullanılıyor gözüküyor.

Exchange 2010'u ilk kez kullanıyoruz, bu yavaşlık normalmidir ?

Exchange Best Pratices Analyzer ile baktığımda yalnızca "unrecognized exchange signature" hatasını alıyorum.

Outlook üzerinden mail alıp vermede de, sorun yok.

Teşekkürler

Gönderildi : 24/05/2011 14:52

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

kaç kullanıcı var?

ve bekleme sürelerini verebilir misiniz? örneğin; console açılırken, mailbox kısmı açılırken, mailbox oluştururken vs.

Gönderildi : 24/05/2011 14:59

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şuan ofisi tam kurmadık, 5-6 kullanıcıyı test amaçlı oluşturduk o kadar.
Az önce test ettim, kısayolun tıklandıktan sonra mailboxlara ulaşma süremiz 1,5-2 dk civarında.
Birde arada Microsoft MMC hatası veriyor yada MMC cevap vermıyor diye uyarı çıkıyor.
Mailbox oluşturmada sorun yok, sanırım consolun açılma yavaşlağı normal ?

Gönderildi : 24/05/2011 15:31

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

hocam ben kendi pc me kurdum senin dedigin kadar yavas degil bi problem var galiba sizde  4 gb ram var makinada 🙂

Gönderildi : 24/05/2011 16:09

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Şuan ofisi tam kurmadık, 5-6 kullanıcıyı test amaçlı oluşturduk o kadar.
Az önce test ettim, kısayolun tıklandıktan sonra mailboxlara ulaşma süremiz 1,5-2 dk civarında.
Birde arada Microsoft MMC hatası veriyor yada MMC cevap vermıyor diye uyarı çıkıyor.
Mailbox oluşturmada sorun yok, sanırım consolun açılma yavaşlağı normal ?

değerler normal gibi 2 dk yı bulmuyor aslında çok yoğun çalışmadıkça ama yine de event viewer da application ve system loglarını kontrol edin hata var mı bu konuyla ilgili

eğer yoksa değerler normal, rahat olabilirsiniz

Gönderildi : 24/05/2011 16:20

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Loglarda kayda değer pek birşey yok, best pratic analyzer ile baktım sorun da yok, yinede logları takip edeceğim.

Gönderildi : 30/05/2011 14:36

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selam

Sanırım konsolun  geç açılmasına ve açılmamasına  sebep  Store.exe nin harcadığı  ram miktarı olabilir  Store.exe nin nekadar ram harcadığını  kontol edebilirmisiniz. konfigürasyonu düşük bir sunucuda  kullanıyorsanız  bu şekilde  bir  performans sorunu yaşamanız  normaldir  ayrıca  Store.exe ram'in %94 ünü  kullanır görsel olarak yapmanız gereken işlemlerde  bu yüzden  sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 30/05/2011 15:29

Paylaş: