Forum

WinPe veya live cd ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WinPe veya live cd windowslar

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,260 Görüntüleme
(@cesurtaylan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba , Live cd veya winpe adıyla geçen usbden çalışan windowslarda media player kurulu gelmiyor.  Genelde media playerı portable olarak sonradan ekliyorlar. Ben içerisinde kurulmuş halde olanı istiyorum. Bu şekilde hazırlamanın bir yolu varmı ?

Not : Neden kurulmuş olan derseniz, kullandığım bir program media player activexlerini kullanarak kendi içinde müzik dosyalarını çaldırıyor. Media player kurulu olmadığında haliyle programda hata veriyor. O yüzden portable media player işimi görmüyor.

Teşekürler

Gönderildi : 31/03/2017 05:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Buna benzer pek çok özel imajlar var bunu deneyebilirsiniz

http://windowsmatters.com/tag/winpe/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2017 12:49

(@cesurtaylan)
Active Member
Konu başlatıcı

Malesef bunlar dediğim gibi portable olarak program eklenmiş imajlar. Portable eklenmiş imajlarda media player activexleri yüklenmemiş oluyor. Benim çalıştıracağım program mediaplayer activexlere ihtiyaç duyuyor. Portable değil direk kurulmuş olması gerek

Gönderildi : 08/04/2017 01:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Genelde o şekilde gelmez normaldir onu bir usb disk'e sizin hazırlamanız lazım kurulu windowsunuzu taşıyarak. dvd şeklinde de olmaz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2017 05:32

(@cesurtaylan)
Active Member
Konu başlatıcı

Dediğinizi nasıl yapcağımı bilmiyorum?  Sysprep ile oluşturduklarımda wim halinde oluyor. Oysa winpe sistemler iso formatında.  Wim imajları bildiğim kadarıyla buna uygun değil

Gönderildi : 21/04/2017 02:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://www.youtube.com/watch?v=x51cwYqrj5k
http://www.makeuseof.com/tag/create-portable-windows-go-usb-drive/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2017 19:58

(@cesurtaylan)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkürler, fakat bu şekilde hazırladığımızda malesef media player sistem içine dahil olmuyor.

Gönderildi : 23/04/2017 15:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Denemediğim için birşey diyemeyeceğim. activex in sound hardware ile ilgisi olabilecek birşey bulamadım açıkçası. Sizin isteğiniz çok özel bir durum ancak denenip çözüm sağlayan olursa birşey diyebilir. Etkisi olur mu bilmiyorum bunu deneyebilirsiniz.
https://support.microsoft.com/en-us/help/891736/windows-media-player-6-4-is-embedded-in-web-pages-even-when-windows-media-player-9-series-or-windows-media-player-10-is-installed

Gönderildi : 28/04/2017 23:23

(@cesurtaylan)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler hemen inceliyorum. Winpe sistemlerde denetim masasındaki program ekle kaldır ile program eklenebiliyormu onu araştırıyorum. Eğer eklenebilirse media player setup deneyeceğim.

Gönderildi : 29/04/2017 01:11

Paylaş: