Forum

Yeni Donanım Bulund...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Donanım Bulundu Sihirbazını Kapatma.

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,052 Görüntüleme
(@RamazanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yeni Donanım bulundu sihirbazını registery den kapatmak istiyorum.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet plug&play burdan bir ayar yaptım. tum forumları okudum birçok deneme yaptım.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer ve burdan NoDrivers parametrelerini girerek kapatmaya çalıştım. Aslında çok basit olan bu işlem uğraştırdı beni. Nasıl kapatılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 07/04/2011 11:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Computer Configuration \ Administrative Templates \ System \ Device Installation in the left pane

Figure 1

2) Double click the option Turn off “Found New Hardware”… in the right pane as highlighted in the figure above

3) Now select the Enabled dot to disable the “Found New Hardware” balloon

OR

Select the Not Configured or Disabled dot to enable the “Found New Hardware” balloon

Figure 2

4) Click OK button

Gönderildi : 07/04/2011 12:17

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam İşletim sistemimin Xp olduğunu belirtmemişim. Malesep  gpedit.msc de böyle bir ayar yok Xp de.

Gönderildi : 07/04/2011 13:03

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam hala yardıma ihtiayacım var.. Xp de bu sorun nasıl çözülür. 

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\PlugPlay\Parameters you'll find (or may need to create) a REG_DWORD value named SuppressUI and assign it the value of 0x1.

bunuda deniyorum. olmuyor.. Çözersem paylaşacağım.. Hala yardım bekliyorum. 

Gönderildi : 07/04/2011 23:58

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

1. Logon to the computer with administrator account.
  2. Click on Start button.
  3. At the bottom of start menu in run gpedit.msc and press enter key.
  4. On Local Group Policy Editor snap-in under Computer Configuration expand Administrative Templates and expand System.
  5. From expanded list select Device Installation from the right pane double click on Turn off New Hardware Found balloons during device installation and on the opened window select Enabled radio button.
  6. Once done click on Ok button to accept and confirm your configuration.
  7. Disable Found New Hardware Notification

8. Close Local Group Policy Editor snap-in and open Command Prompt.
  9. In command window type gpupdate /force and press enter key to update your computer configuration with latest settings.
  10. Close Command Prompt.

Gönderildi : 08/04/2011 01:44

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam services.msc den kapattım bu hizmeti fakat bu sefer donanım bilgilerini vermiyor. Tak kullan cihazları hiç uayrı vermeden otomatik tanıtmak istiyorum esasında. yeni donanım penceresi sadece tak kullan olmayan donanımlar için gelsin. Mesela ide driverlari için geliyor next next diyince otomatik yüklüyor. otomatik nasıl yuklettirebilirim..

Gönderildi : 08/04/2011 23:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Neden servislerden kapattınız, Ufuk size bu konuda bilgi verdi, gpo ile yapmayı neden denemiyorsunz ve yanlış anlamayın ama neden böyle bir istek oluştu şirketinizde?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2011 02:28

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam Acronisle İmage dağıtıyorum. Universal image SID değiştirerek. Tüm işlemler 10 dk suruyor. HDD den imagı 2 GB kadar küçülttüm. XP açılınca 10 a yakın yeni donanım bulundu diye uyarı veriyor. Next Next diye geçince otomatik olarak yüklenen driverlar. Upnp olan bu driverları otomatik bi şekilde yüklenmesini istiyorum. Acronisin içine gömdüm driverları ama tak kullan olduğu için gene sordu. Genelde İDE driverları ve 10 a yakın olunca süreci uzatıyor. Belki başka bir yolu vardır bunun. Neden servislerden kapattım. Çözümparkın facebook grubunda sordum bu soruyu cevap almak için. Ufuk hocanın dediği yöntemi XP işletim sisteminde yapamıyoruz. Win7 için geçerli. 

Gönderildi : 09/04/2011 02:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Şimdi ben tam anlamadım, amaç bu sürücülerin yüklenmemesi mi yoksa uyarı baloncuğunun çıkmaması mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2011 02:40

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ek not. Ufuk hocaya Mesaj atmıştım. İşletim sistemimin Xp olduğunu bu yuzden sorunum devam ettiğini. Burada yazılmayınca başka bir yontemi direk denemişim gibi anlaşılmış.

Gönderildi : 09/04/2011 02:45

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümkünse Upnp lerin uyarı çıkmadan kurulması. Mümkün değilse Yeni donanım bulundu balancuğunun çıkmaması.

Gönderildi : 09/04/2011 02:48

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Merhaba,

benim kullandığım yöntem; Acronis Snap Deploy for Servers with Universal Restore ile her sistem için bir master imaj oluşturmak. Deploy işleminde hangi imajı yükleyeceğini secerek temiz kurulum yapıyorum. Sonuçta her yüklenen gereksiz driver sistem içerisinde ek kaynak tüketmekte ve bazende çakışmalara neden olmakta.

Master imaj üzerinden PnP'i asla kapatmayın. Bu başka kullanıcı şikayetlerine neden olabilir. Aşağıda konuyu daha iyi anlama adına bazı sorular soracağım. Bunlara göre Size alternatif çözümler sunabilirim.

0)  İmaj'ı restore ederken Universal Restore'u  kullanıyor musunuz? 

1) Deploy yapılacak Client'larınız çok farklı donanımlara mı sahip?

1.1) Farklı donanımlı deploy client'larınızın hepsini aynı anda mı up ediyorsunuz?

1.2) Farklı donanıma sahip client'ların network adaptör kartlarının markası aynı mı?

2) Hangi XP sürümünü kullanıyorsunuz? Full update mi?

Kolay gelsin, başarılar

Gönderildi : 09/04/2011 03:18

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkürler. Esas sorun elimizde PC envanter bilgilerinin olmayışıydı. Envanter bilgilerini topladıktan sonra Makinaları gruplandırarak. Hepsi için hazır, drivarları yuklu imajlar oluşturup onları atmayı düşünüyorum Siz böyle yapıyorsunuz sanırım. Bu şekilde hem Universal imaje atıp işi riske atmam. Hemde imaj atma işi daha hızlı olur. Pc envanter bilgilelerini toplamaya başladıktan sonra bu sorun gidecektir. Envanter bilgilerine göre gruplandırarak hepsi için ayrı imaj oluşturabilirim Ve o zaman Snap Deploy u da daha rahat kullanabiliriz. Bu hafta envanter bilgilerini toplamakla uğraşacağım. 

Teşekkürler herkese. İlgi ve alakaları için.. 

Bir diğer sorum bu konuyla alakalı şurdan  http://www.cozumpark.com/forums/thread/244202.aspx  

Gönderildi : 10/04/2011 00:56

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Bu iş için Application Compatibility Toolkit (ACT) i kullanabilirsin. Envanteri alınacak bilgisayarların erişim bilgilerini biliyor ve bu makinelerde admin ise rahatlıkla alabilirsin. 

Gönderildi : 11/04/2011 16:16

Paylaş: