Anasayfa » Zynga Yerli Oyun Şirketi Rollic’in %80 Hissesini 168 Milyon Dolara Satın Alıyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Zynga Yerli Oyun Şirketi Rollic’in %80 Hissesini 168 Milyon Dolara Satın Alıyor

Zynga, Peak Games’ten sonra başka bir yerli oyun şirketi Rollic’le hisse alımı üzerine anlaşmaya vardı.

Zynga yaptığı açıklama ile Rollic’in yüzde 80’ine 168 milyon dolar ödeyeceğini kalan yüzde 20 hisse için de önümüzdeki üç yıl içinde oluşacak karlılığa bağlı olarak yapılacak değerlemeye göre satın alma yapacağını belirtti. Rollic’in şu anki değerlemeye göre şirket büyüklüğü 210 milyon dolar olarak belirlendi.

Rollic firması Aralık 2018 tarihinde Burak Vardal, Deniz Başaran ve Mehmet Can Yavuz tarafından İstanbul merkezli olarak kuruldu. Ana faaliyet alanı mobil oyun geliştirme ve hyper-casual oyunlar olan şirketin geliştirdiği oyunlar ABD pazarında kısa sürede en çok indirilen oyunlar arasına ulaştı. Şirketin ürünlerinden Go Knots 3D ve Tangle Master 3D gibi oyunlar 2020’nin 2. Çeyreğinde ABD marketinde en çok indirilen oyunlar oldu. Rollic şirketi ismi ile sunulan ürünler şu anda günlük ortalama 5 milyon aylık 65 milyon mobil kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Bu başarısı ile Zynga’nin dikkatini çeken Rollic, Peak Games’ten sonra Zynga tarafından satın alınan ikinci Türk şirketi oldu.


Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>