Anasayfa » Zoom’da Windows 7 ve Öncesi İçin Kritik Zafiyet

Share This Post

Haberler

Zoom’da Windows 7 ve Öncesi İçin Kritik Zafiyet

Zoom pandemi döneminde en çok kullanılan konferans ve uzaktan iletişim araçlarından birisi oldu. Dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine erişmesi ile beraber gözleri üzerine çeken Zoom, son zamanlarda ortaya çıkan bir çok zafiyet ortaya çıkmıştı. Firma yaptığı güncellemeler ile hızlı bir şekilde zafiyetleri kapatmayı başarmıştı.

Bunlara bir yenisi daha eklendi. Güvenlik araştırmacılarının yeni keşfettiği RCE güvenlik açığı Microsoft Windows 7 ve daha eski işletim sistemlerini etkliyor. Daha önce Microsoft, Windows 7 için “Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirme” desteğini sunmuştu ancak güvenlik araştırmacıları bu güncelleştirmelerinde zafiyetin önüne geçemediğini bildirdi. 0patch gibi siteler zafiyetleri kapattıklarını iddia etselerde offical bir güncelleme Microsoft tarafından veya Zoom tarafından yayınlanmış değil.

Kaynak

Share This Post

1 Comment

  1. Windows 7 kullanan insanda artık kendini güvende saymasın bir zahmet. Microsoft bile desteğini çekmiş hala kullanıyorsanız geçmiş olsun.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>