Haberler

Zoom Hesapları Dark Web’de Satılmaya Başlandı

Dünyayı saran Pandemi uzaktan çalışmayı artık zorun hale getirmeye başladı. Belki uzaktan çalışma ve konferans denince ilk akla gelen uygulamalar arasında Zoom vardır.

Zoomu’un dünya çapında kullanılması hackerların iştahını fazlaca kabarttı. Son gelen bilgilere göre 500.000’den fazla Zoom hesabının Darkweb de ücretli ve ücretsiz olarak dağıtılma başlandığı yönünde.

Bazı hacker forumları popülerliklerini arttırmak için ücretsiz olarak hesaplarını dağıtıyor kimileri ise bir kuruşun altında bir değere hesapları satıyor.

Aşağıdaki örnekte University of Vermont, University of Colorado, Dartmouth, Lafayette, University of Florida ve daha pek çok üniversite gibi 290 hesap ücretsiz olarak yayınlanmış.

Cyble siber güvenlik firması, hesap başına 0.0020 $’dan daha az bir fiyata yaklaşık 530.000 Zoom kimlik bilgisi satın alabildiğini açıkladı.

Chase, Citibank, eğitim kurumları ve tanınmış şirket hesaplarının bulunduğu açıkladı ve satılan hesap bilgilerinin aktif olduğunu ve doğrulanabilindiğini söyledi.

Sizde kendi hesaplarını kontrol etmek istiyorsanız bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

https://amibreached.com/

https://haveibeenpwned.com/

Son olarak uzmanlar kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.