Haberler

Yeni Yıl,Yeni Microsoft Edge Tarayıcı

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce daha iyi uyumluluk sağlayabilme, web geliştiricileri için daha kullanılabilir ve Chromium motorunun geliştirilebilmesi için Chromium topluluğuyla ortaklık hedefleri doğrultusunda Microsoft Edge’i Chromium açık kaynak projesinde yeniden oluşturması gündeme getirilmişti. Ignite olarak, web ve arama için yeni vizyonu, renkli yeni simgesiye Microsoft Edge + Bing’in iş için tarayıcı ve arama motoru olduğu açıklandı.

Microsoft Edge’in 90’dan fazla dilde desteklenen tüm Windows ve macOS sürümlerine indirilebildiği duyuruldu. Microsoft Edge, platformlar arası kolaylık sağlayan iOS ve Android’de de kullanılmakta. Yeni Microsoft Edge, daha fazla gizlilik, daha fazla üretkenlik ve daha fazla değer ile üst seviye performans sunmaktadır.

Microsoft Edge’deki bir diğer yenilikçi özellik, çevrimiçi deneyiminizi özelleştirmenizi sağlamakta.

Bu gelişmeyle birlikte Microsoft, Window 7 işletim sistemi destek sonuna ulaştıktan sonra bile yeni Microsoft Edge’i desteklemeye devam edeceğini ve bunun nedeninin yeni Microsoft Edge’in Google Chrome tarafından kullanılan aynı motor olan Chromium tabanlı bir tarayıcı olması olarak açıkladı.

Kaynak

Link1

Link2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.