Haberler

Wirecard Kısıtlaması Kaldırıldı, Payoneer Kartlar Tekrar Kullanılabilecek

Geçtiğimiz hafta Wirecard, verdiği iflas kararıyla Payoneer kullanıcılarına büyük şok yaşatmıştı. Türkiye’de binlerce müşterisi bulunan Payoneer, gönderdiği bu ileti ile bakiyelerinin dondurulduğunu, sorunun anlaşmalı Wirecard firmasında olduğunu ve hızlıca çözülmesi için var gücümüzle çalıştıklarını bildirmişti.

Neyse ki İngiltere kaynakğı haber kaynağı The Guardian yaptığı haberde, İngiliz otoritesi FCA (Financial Conduct Authority) ‘nın hizmetleri tekrar faaliyete aldığını bildirdi. FCA’nın yaptığı açıklamada, “Firmanın kendisine uyguladığımız kısıtlamaları kaldırmak için gereken belirli koşulları karşılayabilmesini sağlamak için son birkaç gündür Wirecard UK ve diğer yetkililerle yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi. Bu durum sonrası bazı kullanıcılar, sosyal platformlarda kartlarından çekim ve harcama yapabildikleri yönünde aktarımda bulundu. Ayrıca Wirecard, yaşanan kısıtlama sonrası, kartların tam olarak kullanıma açılması için 24 saat geçmesi gerektiğini belirtti.

Daha önce yaşanan aksaklıkla ilgili paylaştığımız haberi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.