Haberler

Windows Server 2012 ve 2012 R2 İçin Son Çağrı: Destek Sona Eriyor!

Windows Server 2012 ve 2012 R2 kullanıcılarına önemli bir duyuru: 10 Ekim 2023’te bu sürümlerin destek süresi sona erecek. Bu tarihten itibaren ne yazık ki bu ürünler için herhangi bir güvenlik güncellemesi, hata düzeltmesi veya teknik içerik güncellemesi alamayacaksınız.

Eğer bir sonraki sürümlere (Windows Server 2019 – Windows Server 2022) geçiş yapamayacak durumdaysanız, endişelenmeyin! Microsoft, üç yıla kadar kullanabileceğiniz Sürekli Güvenlik Güncellemeleri (ESUs) sunmaktadır. En güzel kısmı ise, bu güncellemeler Azure’da tamamen ücretsiz! Eğer kendi veri merkezinizde (On-Premises) çalıştırıyorsanız, bu güncellemeleri satın almanız gerekmektedir.

Not: Planlama yapmak için 10 Ekim 2023 tarihine kadar vaktiniz bulunmaktadır.

Azure’a geçerek uygulama ve veritabanlarınızı taşıyabilirsiniz. Azure VMware Çözümü, Azure Stack HCI ve daha birçok seçenek ile destek süresinin bitiminden sonra bile üç yıla kadar ücretsiz Sürekli Güvenlik Güncellemelerinden yararlanma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca, Windows Server ve SQL Server lisanslarınız için Azure Hibrid Faydalarını da unutmayın!

Eğer Azure’a geçmek yerine mevcut altyapınızı korumayı tercih ediyorsanız, Windows Server 2022’ye geçiş yapabilir veya Sürekli Güvenlik Güncellemeleri (ESUs) satın alabilirsiniz. Bu güncellemeler sadece güvenlikle sınırlı olacak ve 13 Ekim 2026’ya kadar yıllık olarak yenilenebilir. Microsoft’un Azure Arc hizmetiyle bu güncellemeleri otomatik olarak yerleşik ortamınıza dağıtabilir ve Azure’ın sunduğu güvenlik özelliklerini kendi altyapınıza entegre edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu