Haberler

Windows 7 İçin Microsoft 365 Yamaları 2023 Yılında Son Bulacak

Microsoft, Windows 7 ve 8.1 için Microsoft 365 yamalarının 10 haziran 2023 tarihinde sonlanacağını onayladı. Firma, kullanıcıları Windows 11’e yönlendirmeye devam ediyor.

Bir çok insan için Windows 7 desteği 2020 yılında son bulmuştu. Windows 7’yi kullanmaya devam eden bir çok firmayı göz önünde bulunduran Microsoft “uzatılmış güvenlik güncellemeleri” sunmaya devam etti. Bu ücretli servis, günü geçen işletim sistemi için güvenlik yamalarına devam edilmesini sağlıyordu.

2023’ün erken safhaları ise Windows 7, Windows 8.1 ve Microsoft 365 uygulamaları için güvenlik güncellemelerinin sonuna işaret ediyor. Firma Microsoft 365’in Windows 8.1’e yapılan yeni yüklemelerinin bloke edileceğini açıkladı.

Yakın zamanda yapılan bir anket PC kullanıcılarının %5’inin hala Windows 7 kullandığını gösteriyor. Bu kullanıcıların %2’si Windows 8 kullanırken, %4 veya 5’in üzerine Windows 10 kullanıcısı olduğu görülebiliyor. İşletim sisteminin genele açılmasından bir kaç ay sonra, nisan ayında ise kullanıcıların %1.5’den azının Windows 11 kullandığı görüldü.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.