Haberler

Windows 11’in Insider Versiyonu İle Gelen Yeni Özellikler

Microsoft Windows 11’in en son geliştirici build’i ile 3. parti widget geliştirilmesine destek getiriliyor. Aynı zamanda Microsoft Teams’in chat fonksiyonuna da yeni video arama özellikleri getiriliyor.

Artık geliştiriciler kendi widget’larını yaratıp test edebilecekler. Yeni 3. parti widget’lar şu an sadece en son Insider önizleme sürümünde test edilebilecek. Microsoft’a göre Widget’lar şu an için Win32 uygulamaları için yapılabiliyor. Ama Progressive Web App (PWA) Widget’ları için destek de planlanıyor.

Teams’e gelen yeni video arama özellikleri ile chat görev çubuğundan açıldığında videonuzun bir önizlemesi görüntülenebilecek. Söz konusu özellik önümüzdeki aylarda genel kullanıcıya açılacak. Şu an için küçük bir grup kullanıcı özelliğe erişime sahip durumda.

Insider Önizleme Sürümü 25217 beraberinde bir takım yeni özellikler ve güncellemeler de getiriyor. Bu güncellemeler arasında, gelişmiş bulut tavsiyeleri ve Basitleştirilmiş Çince için arama önerileri ve Microsoft Mağazası için bazı görsel değişiklikler bulunuyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu