Haberler

Windows 11’deki Bug, HDR Ekranlarda Sorun Yaratıyor

Microsoft, Windows 11 sürüm 21H2 bilgisayarları etkileyen ve HDR ekranlarda renkleri oluşturmak için Win32 API’lerini kullanan uygulamaların beklendiği gibi çalışmayabileceği ve sorunlara neden olabileceğini belirtti.

Microsoft , Windows Health Dashboard’da “Windows 11’i yükledikten sonra, bazı görüntü düzenleme programları belirli HDR ekranlarda renkleri doğru şekilde işlemeyebilir” dedi. Bu sorun, belirli renk oluşturma Win32 API’leri belirli koşullar altında beklenmeyen bilgiler veya hatalar döndürdüğünde oluşur.” diye açıklıyor Microsoft.

Güncelleme Ocak ayı sonunda geliyor

Microsoft şu anda Ocak ayı sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Windows 11 PC’nizden HDR içeriğini görüntülemede sorun yaşıyorsanız, Microsoft bu destek sayfasında bunları düzeltmek için alabileceğiniz çeşitli önerileri okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.