Haberler

Windows 11, Oracle VirtualBox VM’leriyle Uyumlu Değil

Microsoft, Windows 11’i resmi olarak yayınladıktan hemen sonra hemen ilk hata bildirildi. Microsoft, en son Windows sürümünün Oracle VirtualBox sanallaştırma yazılımı ile uyumluluk sorunları olduğunu doğruladı.

Oracle yaptığı açılamada bu sorun çözmek için bu ayın sonunda uyumlu bir sürüm üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Microsoft, etkilenen kullanıcılar için geçici çözüm önerisinde bulundu. Şirket, “Oracle’ın Ekim 2021’de yayınlamayı planladığı bir güncellemeyle bu sorun çözülene kadar Hyper-V veya Windows Hypervisor’ı kaldırmanız gerekecek” dedi.

Intel ‘Killer’ ağ yazılımı ve Cốc Cốc tarayıcı sorunları

Microsoft ayrıca Intel “Killer” ağ yazılımı ve Cốc Cốc tarayıcısında Windows 11 uyumluluk sorunları buldu. Cốc Cốc tarayıcı kullanıcıları etkilenen bazı Windows 11 cihazlarında siteleri açamayabilir ve başka sorunlar veya hatalarla karşılaşabilir şekinde uyarılarda bulundu.

Microsoft şu anda bu bilinen Windows 11 sorunlarına, Ekim ayı salı günü yayımlanacak bir güncelleştirmeyle birlikte bir çözüm bulmak için çalışmalara devam ediyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.