Haberler

Windows 11 OneDrive Geliştirmesi ile Google Drive ve iCloud’a Rakip olmaya Çalışıyor

Görünüşe göre Microsoft OneDrive’ı Windows 11 entegrasyonu için yeniden dizayn etmeyi planlıyor. Bu güncelleme bulut depolama uygulamasının yıllardır aldığı ilk büyük geliştirme olacak.

Neowin‘in haberine göre, OneDrive’ın ayarlar sekmesi Windows 11’in genel görüntüsüne uyum sağlamak için elden geçirilecek.

OneDrive Windows 11’e gömülü şekilde gelen bir uygulama. Sayesinde dosyaları hem PC’nize hem de bulut ortamına kaydedebiliyorsunuz. Böylece dosyalara internete bağlı herhangi bir cihaz ile ulaşabiliyorsunuz. 5GB’lık depolama alanını bedava sunuyor. Ayrıca daha fazla depolama alanı sağlayan üyelik sistemlerine sahip.

Windows 11 ile birlikte gelmesine rağmen OneDrive Google Drive gibi rakipleriyle mücadele etmekte oldukça zorlanıyordu. Öteki eski uygulamalarda olduğu gibi Windows 11’e uyumsuz gözüken OneDrive, tıpkı Paint ve NotePad gibi, Windows 11’in modern görüntüsüne uyum sağlayacak şekilde yeniden dizayn edilecek.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.